Futsalisti se rvali ve finále JM divize v Rousínově

Starší žáci (kategorie IV. – 8. a 9. třída) si na podzim vybojovali ve Veselí nad Moravou postup do finále jihomoravské Divize H v rámci Školské futsalové ligy, kterou zaštiťuje Fotbalová asociace České republiky (FAČR).

Krajské finále bylo na programu ve středu 12. ledna 2022 ve sportovní hale v Rousínově, kam bohužel tým naší školy neodcestoval kompletní. Pro nemoc chyběli hned dva klíčoví hráči, a proto je museli nahradit kluci z mladších žáků.

Ti se však ve velké konkurenci rvali statečně a pomohli týmu ZŠ Slovácká k velice solidním výsledkům. Přestože ze tří zápasů jsme vybojovali pouze jeden bod, vzhledem ke kvalitě našich soupeřů se i tohle dá považovat za úspěch. Náš tým postupně nestačil na výběr ze Znojma a z brněnské Líšně, pak sehrál přinejmenším vyrovnaný duel proti brněnské ZŠ Bednářova.

Zápasy:

Základní škola Mládeže Znojmo – ZŠ Břeclav, Slovácká 40 4:0 (4:0)

ZŠ Novolíšeňská Brno – ZŠ Břeclav, Slovácká 40 3:0 (1:0)

Základní škola Brno, Bednářova 28 – ZŠ Břeclav, Slovácká 40 4:4 (1:4)

Branky: Vrzal 2x, Totka, Sotchi

Tým hráčů ZŠ Slovácká byl složen celkem ze tří klubů – MSK Břeclav, TJ Moravan Lednice a FKM Podluží, přičemž všichni kluci i holky za vzornou reprezentaci školy zaslouží velkou pochvalu. Gratulujeme!

Reprezentanti školy: Lukáš Vrzal, Matyáš Čapka, Oliver Navara, Adam Štěpán (všichni 9.A), Patrik Totka, Antonín Jaroš (oba 8.A), Adelina Sotchi (8.D), Marek Klenovec, Matěj Režňák (oba 7.A)

Za tým tělocvikářů Honza Hloch

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
ČÚ: 86-1846600207/0100