3.B a 3.C - Svět pohádek a strašidel

      V pondělí, 29. 11., třídy 3. B a 3. C. zavítaly do malinkatého mikrosvěta plného rytířů, spanilých princezen, bájných příšer i tajuplného čaroděje, k tomu téměř dvacet trpaslíků a jeden pětimetrový obr se svým miminkem. Svět pohádek a strašidel ve Valticích jsme si prostě nemohli nechat ujít.

     Děti si připomenuly naše národní pohádky např. o Šípkové Růžence, Bajajovi nebo o Perníkové chaloupce. Podívaly se do pekla, kde žijí převážně hodní čerti. Ale pozor, nezbedníky umí pořádně ztrestat. Dokonce tu na človíčky čeká i opravdová váha na hříchy. Odvážní se mohou přímo u čertovského písaře podepsat a slíbit, že už nebudou zlobit a to vše za doprovodu autentického hlasu Lucifera, vládce pekla.

     Kdo se bojí, nesmí do lesa? Toto pořekadlo zná každý. Ve světě pohádek platí, že kdo se bojí, nesmí na půdu. Ti nejodvážnější mohou položit hlavu na špalek našemu katovi a mít tak originální vzpomínku v podobě fotografie.

Povedený je i drak Valtík. Má přes 4 metry a ve své sluji se stará i o dračí miminko. Jak to tak bývá, správný drak chce princeznu a zachránit ji může jedině udatný princ Bajaja.

     V muzeu pohádek jsme si také připomněli spoustu různých večerníčků a oblíbených dětských seriálů.

Zavítali jsme sem v adventním čase, a tak jsme měli možnost namalovat obrázek Mikuláši, který se přišel za dětmi podívat osobně i s andělem a čertem. Děti byly připravené, zazpívaly koledy nebo recitovaly básničky.

Za své úsilí byly sladce odměněny nadílkou od Mikuláše.

     Akce se nám velmi líbila a rádi bychom se někdy do muzea ještě vrátili. 

Vypracovala: Barbora Lebdušková

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
ČÚ: 86-1846600207/0100