Divadlo Radost

10. 11. jely všechny 5. třídy na představení Ronja, dcera loupežníka do brněnské Radosti. Většina žáků zná stejnojmennou knihu od spisovatelky Astrid Lindgrenové, nebo viděli TV zpracování. Tušili tedy, co je čeká.

Divadelní hra ale byla zpracována tak zajímavě a neotřele, že jsme se nakonec všichni shodli, že toto jsme tedy opravdu nečekali a že jsme byli všichni příjemně překvapeni. K vykreslení různých prostředí totiž herci používali jen židle nebo stoly a zvukové a světelné efekty.

Po návratu nás bohužel čekala karanténa kvůli výskytu covidu, kterou žáci ale využili k tomu, že mohli o návštěvě divadla zapřemýšlet a sepsat o ní zprávu do hodiny ČJ. Vybrané práce žáků si můžete přečíst níže.

Dobrodružství 5. tříd

Divadlo Radost zažilo nečekaný nápor návštěvníků, protože ho navštívily všechny 5. třídy ze ZŠ Slovácká.

Celé divadlo se odehrálo jen s jednou kulisou, což žáky zaskočilo. Co je ale zaskočilo ještě víc, bylo, že až se vrátili domů, bylo jim sděleno, že v divadle byl někdo nakažený, takže je čeká karanténa.

Jan Hermann, 5. B

Divadlo Radost

Všechny 5. třídy jely do divadla Radost na představení Ronja, dcera loupežníka. Představení začalo velmi zajímavě a všem se to moc líbilo. Bylo to hodně postavené na práci se židlemi, které herci opravdu dobře využívali, a tím pádem šlo krásně poznat, o co se zrovna na scéně jedná.

Po skončení divadla z něj opravdu všichni měli radost, ta ale bohužel po dvou dnech skončila. Zjistilo se totiž, že v divadle měl někdo covid, takže třídy musely do karantény.

Nikol Hlaváčová, 5. B

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
ČÚ: 86-1846600207/0100