Příměstský tábor „On holiday with Steve and Maggie“

Ve dnech 19. – 23. 7. 2021 probíhal na naší škole příměstský tábor „On holiday with Steve and Maggie“. Jak již název napovídá, tábor byl zaměřen na procvičování angličtiny a celým táborem nás doprovázel dětmi oblíbený autor zábavných a naučných videí Steve a jeho ptačí kamarádka Maggie.

Tábor měl bohatý program, přičemž každý den byl zaměřen na jiné téma. Po celý týden děti dopoledne sledovaly spoustu zábavných tematických videí, vyplňovaly zajímavá cvičení v pracovním sešitě a tvořily výrobek. Při vyrábění si opakovaly slovní zásobu, kterou daný den probíraly. Poté hrály anglické stolní hry a po obědě hry venkovní. Na závěr každého dne měly děti volný program na hřišti, kde si již hrály dle své libosti.

V pondělí jsme zahájili tábor, představili jsme se, každý o sobě řekl pár vět anglicky. Den jsme začínali tématem „Weather, Seasons and Clothing“, každé dítě si vyrobilo stojánek na tužky „The Rainbow“ v barvách duhy.

Úterní námět „Body, Face, Health and Safity“ byl velmi zábavný, děti kreslily papírové monstrum z různých částí lidského těla a s radostí si užily vyrábění originálních triček. Naučily se popisovat různé části lidského těla a dlouho jsme spolu probírali, co je pro člověka zdravé a co není.

Středeční téma bylo voňavé, jednalo se o „Food and Cooking“, děti byly nadšeny zajímavým videem, kde se od Steva naučily pár receptů, a poté si užily spoustu zábavy při vyrábění cukroví v jídelně.

Čtvrtek probíhal ve stylu „Transport – Directions and Outdoor Toys“, kde jsme se naučili spoustu nových slovíček na dopravní téma  a každé dítě si vyrobilo jedinečný autobus Double-Decker, který mu bude sloužit jako krabička na drobnosti.

Na pátek se všechny děti mimořádně těšily a měly k tomu velký důvod. Tématem dne byl „The Secret Treasure“, čili hledání tajného pokladu. Nejdříve jsme hráli pantomimu v tělocvičně a následně se děti odebraly na hřiště, kde je čekalo 5 záhadných bytostí, u kterých děti plnily úkoly v angličtině. Poté všichni účastníci hledali poklad, vodítkem jim byla peříčka, která Maggie poztrácela po cestě, když poklad ukrývala. Poklad byl důkladně schován ve větvích stromů, takže nebylo úplně jednoduché jej nalézt, ale podařilo se. Děti následně poctivě překládaly tajnou zprávu od Steva a Maggie a radovaly se z drobných dárečků v pokladu. Bylo to krásné ukončení tábora a všem bylo líto, že již končí, protože jak už to bývá, utekl velmi, velmi rychle…..

Iva Jakubíková

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
ČÚ: 86-1846600207/0100