Sportovní den

Po letošním náročném distančním roce, kdy se děti dlouho dobu nemohly setkávat kvůli pandemii, jsme se rozhodli pro žáky naší školy uspořádat SPORTOVNÍ DEN. Hlavním cílem tedy bylo společně se spolužáky zažít příjemný den, zasportovat si, povykládat, pobavit a zasmát. Výkon a konečný výsledek by měl být jen pomyslnou třešničkou na dortu 😊. Žáci a žákyně si poměřili síly ve čtyřech sportech – ringo, brannball, fotbal a pétanque.

Celé toto klání odstartovaly 7. ročníky, které nastoupily aktivně a odhodlaně, čímž přinesly velmi příjemnou sportovní náladu pro všechny kolem. Týmy soutěžily velmi bojovně, týmově, a hlavně v duchu fair play. I jejich třídní učitelé představovaly velkou psychickou oporu pro svou smečku, která bojovala jako divá zvěř. Dokonce paní učitelky Malinkovičová a Chorvátová se chvíli proměnily v plnohodnotné hráčky a nebylo poznat, kdo je kdo 😊. Pan učitel Fadrný i paní učitelka Žižková povzbuzovali své svěřence a dodávali morální sílu. A vyplatilo se. I přes velká vedra skončily týmy na „bědně“. 7. B se umístila na 3. místě, o 2. místo se podělily třídy 7. C a 7. D a 1. místo si vysoutěžila 7. A.

Naši nejstarší z nejstarších, a to 9. ročníky, přišli na tento den ve velmi pohodové náladě, s odhodláním si těch posledních pár dní na naší škole skutečně užít. Přesto jejich nasazení nebylo „odevzdané“, zdravá touha po vítězství tu byla 😊. A to je žádoucí, mohli jsme vidět velmi zajímavé situace, kolektivní spolupráci při hře, vtipné momenty i komenty. Jako např. v 9. D ovládla celé ringo jedna „Kabelka“ nebo velmi cenné nečekané vítězství 9.D nad 9. A v brannballu. Poznávacím znamením 9. C bylo pravé krvácejí koleno, když nebyly dresy, tak si dokázali poradit takto netradičně.  Třídní učitelky nestály v ústraní a velmi aktivně a hlasitě se účastnili povzbuzování. Paní učitelky Konečná a Šubová se taktéž zapojily intenzivně do hry, paní učitelka Jana Vymazalová se v mžiku stala skandující roztleskávačkou s třásněmi a paní učitelka Prknová jako kouč svého týmu dávala cenné rady při hře 😊. Nakonec nepopulární 4. místo získala 9.B, 3. místo 9.C, krásné 2. místo 9.D a na skvělém 1. místě 9.A.

Po velkých hráčích nám naběhli za pár dní na hřiště ti nejmladší 2. stupně, velmi živí hraví šesťáci. Také tyto nejmenší sportovce musíme pochválit za snahu, bojovnost a sportovní chování při celé akci. Viděli jsem tu velmi napínavé akce a vzájemnou kooperaci, která vedla často k výjimečným momentům (pády, přihrávky, podpora atd.). Tito malí bojovníci se mohli obracet na své skvělé „třídní maminky“ paní učitelku Mrákavavou, Čechovou a Kumštovou, které byly velkými oporami týmu.

„Třídní tatínek“ pan učitel Ošmera byl ten den nápomocný a užitečný při stavebních pracích po předchozí „živelné“ pohromě. Nejen jeho 6. A mu držela palce, ale i on jim, zvládli to a získali nakonec pomyslné zlato. Stříbro pak patřilo 6. B, která velmi překvapila svým pohybovým nadáním 😊. Na bronz se tak těšila 6.C a 4. místo za odvahu a snahu získala 6.D.

Závěrečný sportovní horký den patřil 8. ročníkům, kde bohužel bylo někdy i nepříliš sportovní chování, ale přesto velká většina ukázala své sportovní srdce a ducha. Často jsme spatřovali při zápasech skvělé situace a závěrečné vyvrcholení utkání. Obzvlášť v koulované(pétanque) bylo radostné hlasité vítězství 8. C nad 8. A, kdy posledním pokusem Ila Bia „vyhrála“ zápas 😊. Konečné pořadí pak vypadalo takto 1. místo 8. A pod vedením pana učitele Baránka, 2. místo velmi šikovná 8. B pod taktovkou paní učitelky Michaely Ciprysové, 3. místo pro 8. C, která je pod ochranou paní učitelky Kyliánové a za 4. místo pochválila za odvahu a snahu paní učitelka Martáková svou 8. D.

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
ČÚ: 86-1846600207/0100