Žáci se mohou těšit na novou techniku ve škole - 3D tiskárnu

Jak jsme v lednu s očekáváním oznamovali možnou novinku na naší škole - 3D tiskárnu, tak se nyní můžeme s nadšením pochlubit s úspěšným ukončením projektu, jehož vyústěním je bezplatné získání 3D tiskárny pro výuku našich žáků.

Jedná se o jednu z řady moderních technologií současnosti v oblasti praktického využití práce na počítači, kterou můžeme do budoucnosti obohatit výuku nejen v předmětu Informatika.

Při zpracování projektu jsme se soustředili na návrh, realizaci a výrobu školní medaile. Cíle tohoto projektu chceme dále s žáky ve vyučování rozvíjet. V plánu pro využití 3D tiskárny je i mnoho dalších aktivit jak ze strany vyučujících, tak doufáme, že i v budoucnosti ze strany žáků. 

Po návratu žáků do školy se pokusíme vytvářet medaili dle vlastních návrhů žáků. To bude probíhat ve vyučování napříč různými předměty. Vzhledem k tomu, že škola pořádá celou řadu soutěží, ať sportovních, či vědomostních, tak může být po jednotlivých typech medailí (ocenění) docela značná poptávka.

Věřím, že stejně jako my, tak i žáci se na tuto práci budou těšit a jejich výsledky a práce jim bude dělat radost a nadšení do dalších projektů.

ICT tým ZŠ Slovácká

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
ČÚ: 86-1846600207/0100