MLADÝ CHEMIK – letos zatím pouze teorie

I v letošním školním roce se naši žáci 9. tříd zúčastnili soutěže Mladý chemik, kterou v Jihomoravském kraji pořádá SPŠCH v Brně. Před vánočními prázdninami proběhlo prezenčně školní kolo. V něm byli nejúspěšnější: Jan Frýdek (9.C), Lucie Štefková (9.B) a Nela Kumštová (9.C).

Tito žáci se pak 26.1. 2021 zúčastnili krajského kola, které se odehrálo online. Soutěžilo celkem 139 studentů. Nebylo to jednoduché, protože situaci v mnoha případech komplikovaly technické problémy. Děti se však nenechaly odradit. Nejvíce se dařilo Lucii Štefkové, která obsadila 3. příčku. Honza Frýdek se probojoval mezi jihomoravskými chemiky do 1. třetiny, Nela Kumštová do 1. poloviny. Příprava většinou probíhala online, přesto vydrželi a důstojně naši školu reprezentovali. Patří jim za to naše poděkování.   

Budeme držet palce Lucii, která, pokud to situace dovolí, předvede své dovednosti v dalším kole soutěže, tentokrát prakticky zaměřeném. To by mělo proběhnout v Brně, zatím neznámo kdy.

Šárka Malinkovičová

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
ČÚ: 86-1846600207/0100