Výsadba stromů u ZŠ Slovácká

Ve středu 11. 11. 2020 proběhla výsadba dvaceti stromů na východní straně školy. Až tyto stromy vzrostou, vytvoří stín pro žáky ve třídách v přilehlém pavilonu, kde v závěrečných měsících školního roku teplota přesahuje i 30°C. Vysazeno bylo celkem sedm druhů stromů. Najdeme mezi nimi například javor, lípu, dub či třešeň.  

Výsadba je plánována jako projekt s edukativním přesahem. Samotnou výsadbu měli původně provádět žáci s pomocí svých třídních učitelů. To bohužel v nastalé epidemiologické situaci nebylo možné. Práce se tedy chopili sami učitelé, kterým tímto vyslovujeme velké díky. Další dík patří také Ing. Iloně Vybíralové, která nám poskytla odborný dozor a poradenství.  

Výsadbou však práce neskončila. Dvacítka stromů bude rozdělena mezi jednotlivé třídy, které si svůj strom „adoptují“. Úkolem třídy bude dohlížení na stav stromu a jeho pravidelnou zálivku. Pokud tedy například adoptuje strom šestá třída, bude se o něj starat následující čtyři roky. Každý strom tak poroste s danou třídou až do chvíle, kdy žáci této třídy opustí lavice naší školy.  

Projekt se uskutečnil díky finanční spoluúčasti Státního fondu životního prostředí ČR, a to na základě rozhodnutí ministra životního prostředí. 

Mgr. Marie Neradová

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
ČÚ: 86-1846600207/0100