Vítězství v celostátní anglické soutěži Send A Postcard

Naše škola se letos opět zapojila do anglické soutěže Send A Postcard. Vyhlašuje ji ministerstvo školství a jde v ní o to vytvořit co nejlepší video pohlednici. Téma je každý rok stejné, a to "Naše město." My jsme se tentokrát zaměřili na naše tradice.

S videem nám pomohla paní učitelka Čechová a pan učitel Kurtin. Vymyslely jsme společně s holkami a paní učitelkou scénář a přeložily text. Poté už jsme se to musely jenom naučit zpaměti a za týden jsme se sešly po škole a začaly natáčet. Při natáčení jsme se hodně nasmály, protože jsme měly hodně nepovedených scén. Video je o tradicích na Moravě, například hody, fašank, Tři králové. Video nám ze dne na den sestříhal pan učitel Kurtin, za což mu ještě jednou mockrát děkujeme. Další den odeslala paní učitelka naše video do celostátní soutěže.

Po měsíci nám paní učitelka v chemii oznámila, že jí přišel email od poroty a máme se 22. května dostavit na vyhlášení prvního, druhého nebo třetího místa. Měly jsme obrovskou radost a byly jsme natěšené na cestu do Prahy.  Kolem šesté hodiny ranní jsme s paní učitelkou Čechovou vyrazily a po příjezdu do Prahy jsme se vydaly na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy. Usadily jsme se, uvítali nás a nastalo pouštění videí jednotlivých kategorií. Jak došlo na naše video, začaly jsme být nervózní a poté jsme zhlédly další videa. Doufaly jsme, že budeme alespoň na druhém místě. Na třetím místě se umístila pražská škola a čekaly jsme na vyhlášení druhého místa. Ani jsme nepředpokládaly, že bychom to mohly vyhrát. Když vyhlašovali druhé místo, začaly jsme se zvedat a najednou oznámili, že na druhém místě se umístilo gymnázium z Kolína. Byly jsme opravdu velmi šťastné, že se nám podařilo něco velkého. Dostaly jsme reproduktory, knihy v angličtině, bloky a propisky. Po vyhlášení jsme se procházely po Praze, po Karlově mostě, navštívily jsme stěnu Johna Lennona a večerním vlakem jsme se vrátily zpět do Břeclavi. Myslíme, že tento výlet byl opravdu velmi podařený a moc jsme si ho užily. Mockrát děkujeme paní učitelce Čechové za trpělivost a podporu.

Eliška Nováková, Šárka Bartošová, Kateřina Konečná a Barbora Lucká

Vítězné soutěžní video můžete vidět zde: https://www.slovacka.cz/zpravodaj/galerie/videogalerie

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
IZO: 102255113
ČÚ: 86-1846600207/0100