Stolní tenisti zlatí v krajském finále!

Ve středu 15. listopadu se ve sportovní hale v Hodoníně (Kasárenská 2) odehrálo krajské finále ve stolním tenise, kam jsme vyslali vítězné družstvo z okresního finále v kategorii 6. – 7. třída chlapci. Tým ve složení Kuba Král, Honza Herman a Tonda Weiner doplnil ještě čtvrtý hráč – Artur Fríb.

Krajského finále se zúčastnilo celkem šest družstev ve dvou skupinách po třech, přičemž první ze skupiny šel do finále. Hrálo se v každém zápase na dva vítězné sety, přičemž družstvo, které jako první získalo čtyři body za vyhrané zápasy, bylo vítězem.

My jsme v úvodním měření sil poměrně snadno zdolali jednu ze základních škol z Brna poměrem 4:1, druhý zápas už byl ale více dramatický. Duel s Hodonínem rozhodl až poslední sedmý zápas, který dopadl lépe pro naše družstvo a mohli jsme tak jít do finále! Tam jsme se střetli s Kunštátem, ani tady se nejednalo o jednoduchou záležitost, po vítězství 4:2 ale mohli kluci slavit celkové prvenství a zisk poháru a zlatých medailí!

Obzvlášť skvělými výkony se prezentovali Kuba Král (neprohrál ani jeden zápas!) a Honza Herman. Všem klukům děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy a gratulujeme k parádnímu úspěchu.

Základní skupina:

ZŠ Břeclav, Slovácká 40 – ZŠ Brno 4:1

ZŠ Břeclav, Slovácká 40 – ZŠ Hodonín 4:3

Finále:

ZŠ Břeclav, Slovácká 40 – ZŠ Kunštát 4:2

Reprezentanti: Jakub Král (7.A), Jan Herman (7.C), Artur Fríb (6.A), Anthony Weiner (6.A)

Za tým tělocvikářů Honza Hloch

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
ČÚ: 86-1846600207/0100