Slovácká na republikovém finále ATLETICKÉHO ČTYŘBOJE

Ve středu 12. června 2023 se konalo v Opavě republikové finále nejlepších vícebojařů v kategorii mladšího žactva. Naše škola se na tuto akci nominovala vítězstvím v krajském kole. Slovácka tedy vyslala na tuto akci nejlepší závodníky a závodnice z letošních 6. a 7. tříd.

V den závodu nás přivítalo příjemné počasí, slunečno, ale větrno. První disciplína dopadla velmi dobře. V běhu na 60 m odvedli chlapci ze Slovácké svůj lepší standart, dívky byly spíše průměrné.

V dalších disciplínách - u chlapců v hodu míčkem, u dívek ve skoku dalekém – se všem dařilo své nejlepší osobní výkony buď zlepšit nebo zopakovat podobnou hodnotu. U dívek ve skoku vysokém jsme v obou kategoriích nedosáhly ve většině svých obvyklých výkonů, avšak někteří zazářili.  Po dvou disciplínách byli chlapci na nečekaném a výborném třetím místě, dívky na pátém.

Třetí kolo disciplín bylo klíčové pro dívky. I přes naši slabší disciplínu, kterou je hod míčkem, se holkám podařilo poskočit na třetí místo. Chlapci souběžně skákali do výšky, kde svými výkony zatím stále udrželi třetí pozici.

          Rozhodujícím pro naše závěrečné umístění byl vytrvalostní běh. Naši závodníci (600m a 800m) všichni běželi, co jim síly stačily. U děvčat i chlapců to stačilo celkově na krásné 5. místo z 11 zúčastněných družstev. Trochu všechny mrzelo, že toužený bronz si nakonec neodvezeme, ale v celorepublikovém měřítku je to velký úspěch. V jednotlivcích se nejlépe umístil Štěpán Frýdek (3. místo). Dále stojí za obdiv i nejlepší výkon v dané disciplíně ze všech závodníků. V hodu míčkem se zasloužil o prvenství Antonín Baránek (67,39m) a ve skoku vysokém Viktorie Šebestíková (146cm).

          Všem závodníkům děkujeme za skvělé výkony a za to, jakým způsobem celou akci zvládli. Školu, obec a jihomoravský kraj na této akci vzorně reprezentovali tito žáci: Barbora Michálková, Tereza Průdková, Viktorie Šebestíková, Adéla Šimíková, Karolína Weinerová, Antonín Baránek, Martin Beránek, Tomáš Brhel, Štěpán Frýdek a Matěj Slezáček.

                                                                                                                                  Tělocvikáři

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
ČÚ: 86-1846600207/0100