Čtenářské dílny na 1. stupni ZŠ Slovácká

Vážení rodiče,

tento týden prezentuje Mgr. Hrubá ČTENÁŘSKÉ DÍLNY na 1. stupni.

Proč je důležité umět číst?
Čtení tvoří základ, bez kterého nemůžeme stavět dál. Bez kvalitního základu se stavba časem bortí. Komenský by možná řekl něco jako "nemilovat knihy znamená nemilovat moudrost. Nemilovat moudrost však znamená stát se hlupákem."

Jak by na to reagoval CHAT AI BOT?

"Je potřeba umět číst z mnoha důvodů:

1. Komunikace: Schopnost číst a psát je nezbytná pro běžnou komunikaci s ostatními lidmi.

2. Vzdělání: Čtení je klíčovým nástrojem pro vzdělávání. Čtenářství umožňuje studentům lépe porozumět učivu, a tím posiluje jejich akademický potenciál.

3. Rozvoj mysli: Čtení posiluje kognitivní schopnosti jako pozornost, koncentraci a paměť.

4. Zdroj informací: Čtení nabízí obrovské množství informací a jeho prostřednictvím můžeme získávat nové znalosti a dovednosti.

5. Zábava: Čtení je nejpopulárnějším způsobem relaxace a zábavy. Četba knih, novin, časopisů nebo dokonce internetových článků může být velmi zábavná a zároveň užitečná.

6. Rozvoj jazyka: Čtení zlepšuje schopnost mluvení a psaní, což může mít pozitivní dopad na komunikaci a jazykové schopnosti.

7. Rozvoj empatie: Čtení umožňuje člověku získat hlubší porozumění lidí, situací a světa kolem nás. To může vést k větší empatii a pochopení pro druhé lidi a jejich problémy.

8. Zlepšení paměti: Čtení stimuluje mozek a zlepšuje paměť a schopnost učení. Pravidelné čtení může pomoci v prevenci nebo zpomalování poklesu kognitivních funkcí spojených s věkem.

9. Redukce stresu: Čtení může být účinným způsobem, jak si odpočinout a relaxovat po náročném dni. Pomáhá snižovat hladinu stresu a ukazuje se jako účinný způsob, jak se uvolnit a vymanit se z každodenních starostí.

10. Zlepšení spánku: Pokud máte problémy se spánkem, může vám čtení pomoci se uvolnit a odpočinout si před spaním. Studie ukazují, že čtení před spaním může pomoci zlepšit kvalitu spánku a snížit úzkost a stres, což následně vede ke zlepšení celkového zdraví.

Vzhledem k těmto výhodám čtení je jasné, že bychom měli věnovat více času této činnosti. Čtení můžete začlenit do svého každodenního rozvrhu, například před spaním nebo během pauzy v práci. Navíc si můžete vybrat z mnoha žánrů a knih, abyste čtení přizpůsobili svým zájmům a preferencím. Čtení je skvělým způsobem, jak se posunout od každodenní reality a načerpat novou inspiraci a perspektivu."

Přeji hezký den plný čtení papírových knih.

Mgr. Martin Janošek
ředitel školy

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
ČÚ: 86-1846600207/0100