Malí florbalisti zlatí mezi kluky i holkami

V úterý 22. listopadu 2022 se ve sportovní hale v Mikulově konalo okresní kolo ve florbale pod názvem ČEPS Cup 2022/23, tuto soutěž pořádá samotný Český florbal. A stejně jako minulý rok jsme slavili postup do dalšího kola, tentokrát však rovnou hned dvojnásobný!

Kluci v kategorii 1. – 5. třída měli velkou konkurenci, na palubovce se sešlo hned deset družstev. Byli jsme nalosováni do skupiny B, kde jsme na úvod vyzvali břeclavskou ZŠ Kupkova. Turnaj jsme zahájili výhrou 4:0, což dávalo příslib do dalších bojů. Ve druhém klání jsme si vyšlápli na Moravský Žižkov (6:1), poté jsme celkem hladce zdolali i ZŠ Komenského Hustopeče (5:0).

V posledním zápase ve skupině jsme hráli o první místo v tabulce a tím pádem i postup do samotného finále. Vítěz z duelu proti ZŠ Klobouky u Brna šel do rozhodujícího mače a nečekal nás vůbec jednoduchý soupeř. Nakonec jsme však utkání zvládli a po výhře 4:0 jsme šli do finále.

Tam jsme narazili na další břeclavskou školu, a sice ZŠ Jana Noháče. Poněkud vlažný úvod jsme přečkali bez inkasovaného gólu, a naopak jsme pak třikrát udeřili my – výhra 3:0 nám zajistila první místo, což znamená postup do brněnského krajského finále.

Holky z původně čtyřčlenné skupiny nakonec vyzvaly jen tým zvaný Amazonky (domácí Mikulov), dva týmy se z turnaje na poslední chvíli omluvily. Zato jsme ale proti svému soupeři odehráli hned tři zápasy! První jsme vyhráli 2:0 a i druhý byl v náš prospěch – výhru 3:2 ale zajistila naše hráčka až v poslední vteřině zápasu. Třetí klání pak skončilo nerozhodně 1:1. To znamená pomyslné zlato i pro naše holky a rovněž postup do kraje.

Všem děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy a gratulujeme! Ať se daří na krajském finále.

Reprezentanti naší školy:

Kluci (1. – 5. třída): Jiří Machovský (3.B), Adam Padělek, Jan Svoboda (oba 4.A), Jakub Straka (4.B), Tobiáš Mikulec (4.C), Paul Fišer, Karel Vít, Matyas Marek Noss, Adam Podlucký (všichni 5.A), Matěj Šesták (5.B), Ondřej Hollý, Lukáš Modra, Alex Rusnok, Matěj Šupálek (všichni 5.C)

Holky (1. – 5. třída): Adéla Natálie Prášková (2.B), Adéla Darmovzalová, Ella Padělková (obě 3.A), Tereza Bartošíková, Hanna Veselá, Nikol Osičková (všechny 5.A), Karin Izsófová (5.C)

Výsledky kluci:

ZŠ Břeclav, Slovácká 40 – ZŠ Kupkova Břeclav 4:0

ZŠ Břeclav, Slovácká 40 – ZŠ Moravský Žižkov 6:1

ZŠ Břeclav, Slovácká 40 – ZŠ Komenského Hustopeče 5:0

ZŠ Břeclav, Slovácká 40 – ZŠ Klobouky u Brna 4:0

ZŠ Břeclav, Slovácká 40 – ZŠ Jana Noháče 3:0

Výsledky holky:

ZŠ Břeclav, Slovácká 40 – Amazonky Mikulov 2:0

ZŠ Břeclav, Slovácká 40 – Amazonky Mikulov 3:2

ZŠ Břeclav, Slovácká 40 – Amazonky Mikulov 1:1

Za tým tělocvikářů Honza Hloch

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
ČÚ: 86-1846600207/0100