Olympiáda v anglickém a německém jazyce

Konverzace je nedílnou součástí výuky cizích jazyků a zároveň stěžejní disciplínou na olympiádě anglického i německého jazyka. Kromě řečových dovedností si žáci v této soutěži ověřují také své schopnosti v oblasti poslechu s porozuměním.

V tomto školním roce se žákům naší školy dařilo v obou zmíněných soutěžích, přestože více než rok probíhala výuka v období covidu online formou.

Okresní kolo Olympiády v německém jazyce se uskutečnilo na Gymnáziu Břeclav. Zázemí našli soutěžící i porota v útulných podkrovních prostorách. Na 1. místě se umístila Eva Zálešáková, čímž si vybojovala postup do krajského kola v Brně. S těsným bodovým ziskem ji na 2. místě následovala Martina Musilová.

Naše škola se letos zhostila organizace okresního kola Olympiády v anglickém jazyce, ve kterém se utkali nejlepších žáci ze 14 okresních škol. Účastníci podali skvělý výkon a bylo vidět, že se o angličtinu opravdu zajímají a že je baví. Naše žákyně se těšily velkému úspěchu.                                         V kategorii IA (6. - 7. ročník) získala Amálie Frýdková krásné 2. místo. V kategorii IIA (8. - 9. ročník) vybojovala Ella Yarmilla Middleton první místo s postupem do krajského kola v Brně, ve kterém obsadila 6. místo.

Krajské kolo ONJ se již tradičně konalo na ZŠ Antonínská v Brně. Tříčlenná porota pro kategorii IIA zvýšila soutěžícím adrenalin již v úvodu soutěže, neboť při představování vyšlo najevo, že hned dva její členové jsou rodilými mluvčími. I v krajském kole ale prokázala Eva Zálešáková svůj jazykový cit, schopnost spontánní reakce a v neposlední řadě jazykové dovednosti nabyté během čtyřleté přípravy v jazykové třídě. V konkurenci šesti soutěžících obsadila 2. místo a stala se tak náhradnicí do republikového kola.

Všem žákyním gratulujeme!

Mgr. Blanka Kumštová, Mgr. Lucie Čechová

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
ČÚ: 86-1846600207/0100