Krajské kolo

Krajské finále futsalové ligy

Ve středu 6. 3. 2019 se v Rousínově při ZŠ Habrovanská 3, uskutečnilo Divizní finále JM ŠkoFL 9. tříd. Turnaje se účastnily čtyři školy: ZŠ Mládeže Znojmo, ZŠ Břeclav, CMGaSOŠPg Brno, ZŠ Bednářova Brno.

Naši borci odjížděli k tomuto těžkému finále v citelně oslabené sestavě. Hned tři hráči, kteří dovedli futsalový tým ZŠ Slovácká až sem, nemohli nastoupit ze zdravotních důvodů. Tento fakt se musel projevit na hře a ani šikovní chlapci, kteří je zastoupili, nemohli nastartovat tým, který měl ambice se porvat o příčky nejvyšší.

Přes porážky, které kluci utrpěli, lze považovat tento turnaj za velmi úspěšný.

Poděkování patří chlapcům za předvedený výkon na hřišti i mimo něj.

Školu reprezentovali: Martin Marták (C), Michal Zrůna, Michal Tesař, Lukáš Ludvík, Pavel Peňáček, Erik Slatinský, Jakub Škrobáček

Celkové pořadí:

 1. ZŠ Bednářova Brno 
 2. ZŠ Mládeže Znojmo
 3. CMGaSOŠPg Brno
 4. ZŠ Břeclav 

Školská futsalová liga - 6. a 7. třída

Ve středu 7. 11. 2018 se v Hustopečích u Brna konalo krajské kolo ve futsalu v kategorii 6. a 7. třída.

Hrálo se 2x 15min a počet hráčů na hřišti byl 4 + brankař.

Mladší kluci měli mnohem náročnější skupinu než starší kluci. Ve skupině je čekali futsalisté z Hustopečí a Velkých Pavlovic. Vzhledem k tomu, že tentokrát ze skupiny postupoval do dalších kol pouze vítěz, nebyla nouze o vypjaté okamžiky. V prvním utkání s Pavlovicemi naši borci neudrželi vedení a nakonec byli rádi za remízu. Druhé utkání proti Hustopečím byl souboj o postupujícího. Hustopeče měli výhodu v tom, že jim stačila remíza. Chlapci ze Slovácké se k tomuto utkání postavili velmi zodpovědně. Fyzicky náročnou hrou dokázali v  zápase jasně zvítězit výsledkem 2:1 a zaslouženě postoupili do dalšího kola školské futsalové ligy.

Družstvo chválím za předvedené výkony na hřišti.

 • Brankař – Bařina Dominik
 • Obrana – Vrzal Lukáš, Vymyslický René, Režňák Kryštof
 • Útok – Frőhlich Martin, Matula Martin, Martinka Roman, Čapka Matyáš
 • Hrající kapitán – Sedlák Šimon

Školská futsalová liga

Ve čtvrtek 1. 11. 2018 se v Rakvicích konalo krajské kolo ve futsalu.

Hrálo se 2x 15min a počet hráčů na hřišti byl 4 + brankař.

Výbornou takticko-technickou hrou chlapci ze Slovácké nedali soupeřům šanci a ve všech utkáních jasně zvítězili.

Družstvo chválím za předvedené výkony nejen na hřišti.

Brankař - Lukáš Ludvík

Obrana – Michal Zrůna, Michal Tesař

Útok – Martin Marták, Matěj Krmíček

Hrající kapitán – Tonda Košťál

Krajské kolo přespolního běhu Hodonín

Za krásného, slunečného počasí se v hodonínském lesoparku konalo krajské kolo přespolního běhu.

Naši školu reprezentovali kluci a holky ve všech kategoriích.

Jako první na trasu dlouhou 1500 m vyrazily mladší dívky. Nejlépe se v těžké konkurenci pěti dalších družstev umístila Viktorie Černá, která doběhla jako třetí. Další z našich, Jana Piškulová, protnula cílovou pásku na 15. místě. Další závodnice se pak pohybovaly spíše na konci startovního pole.

Družstvo mladších žákyň se tak umístilo na konečném 4. místě se součtem umístění 66.

Mladší chlapci museli absolvovat trať, která byla o 500 m delší než na okresním kole, a to 2000 m. Velmi slušně se s touto vzdáleností poprali Jirka Michlovský (6. místo) a Šimon Sedlák (13. místo). Další naši závodníci nestačili rychlému tempu závodu a skončili ve druhé polovině startovního pole.

Klukům tak patří hezké 6. místo v kraji s bodovým součtem 72 bodů.

Starší dívky velmi mile překvapily. Ačkoliv měly s postupem na krajské kolo problémy, nakonec se staly našim nejúspěšnějším družstvem. Nejrychlejšími dívkami týmu se na trati dlouhé 1500 m staly Ema Helešicová a Terka Vrzalová, které doběhly v čase kolem 2:56 min na 4. a 5. místě. Výborně zabojovala také Magda Menšíková na 14. místě a velmi důležitým se ukázalo umístění Petry Skalníkové na 15. místě. Toto umístění rozhodlo o konečném 2. místě našeho družstva, které mělo stejný počet bodů (38) jako třetí hodonínská škola. V tomto případě je důležité umístění 4. závodnice týmu, kde byla naše sestava úspěšnější. Závodu se zúčastnila také Klárka Bartošová, která se nakonec i přes zdravotní problémy do cíle dostala.

Počet závodníků v týmu našich starších kluků byl limitní, byli pouze čtyři. I v tomto malém počtu však dokázali vybojovat konečné 4. místo se součtem umístění 56, v závodě dlouhém 3000m. Překvapivě nejlépe se umístili naši závodníci z nesportovních tříd. Na krásném 7. místě byl Lucas Harris a hned za ním Vavřinec Kumšta. Tým kvalitně doplňovali Martin Marták a Martin Zrůna.

Všem závodníkům děkujeme za reprezentaci školy a předvedené výkony!!!

Atletický čtyřboj – okresní a krajské finále Břeclav

Ve čtvrtek 27. 9. 2018 se družstva starších dívek a chlapců zúčastnila okresního a zároveň krajského kola v soutěži Atletický čtyřboj. Bylo to podruhé, kdy se tato soutěž konala v podzimním termínu. Do soutěže bylo přihlášeno 8 týmů dívek a 7 týmů chlapců.

Vzhledem k tomu, že nebylo příliš mnoho času po prázdninách disciplíny trénovat, nebyly výkony hlavně v dívčím týmu tak přesvědčivé, jak bychom si možná přáli.

V závodě dívek se bojovalo až do poslední disciplíny, kterou byl vytrvalecký závod na 800 m. Holky skvěle zamakaly a posunuly se z nepopulárního 4. místa  na stupně vítězů. Nejvíce bodující závodnicí v týmu Slovácké byla Tereza Vrzalová se 1725 body, před druhou nejlepší Janou Piškulovou se 1648 body. Jen o 4 body za ní byla Klára Kachyňová.

 V běhu na 60 m byla z našich dívek nejrychlejší Klára Kachyňová – 8,84 s, která skočila i nejvíc do výšky – 134 cm. Míček nejdál poslala Jana Piškulová 39,15 m. Kouli a běh na 800 m ovládla Terka Vrzalová, ve vytrvalostním závodě byla dokonce nejlepší v kraji 2:46,78 s.

Děvčata se se závodem prala statečně, také jejich umístění na 3. místě je v rámci kraje velmi hezké.

Chlapci se dobrými výkony dostali na 1. místo již po první disciplíně, kde zůstali po celou dobu závodu, a ani poslední obávaná disciplína, běh na 1000 m nic nezměnila.

Družstvo chlapců tak obsadilo parádní 1. místo a postupuje do republikového finále, které je 10. 10. 2018 v Opavě.

         Výkony jednotlivých závodníků ovšem byly výborné. Nejvíce bodujícím naším závodníkem byl Vít Hlavenka se 2160 body. Kromě nejlepšího umístění v závodě na 60 m získal také 1. místo v hodu míčkem výkonem 76, 17 m a 1. místo ve skoku dalekém, výkonem 554 cm.

Dalším nejvíce bodujícím byl Richard Stružka. Ke 2066 bodům si pomohl 1. místem ve vrhu koulí 11, 92 m a také 1. místem ve skoku vysokém 164 cm.

Ve skoku vysokém bodoval i Erik Slatinský, který si výkonem 156 cm zajistil 2. místo.

Děkujeme všem závodníkům za snahu a vzornou reprezentaci školy a klukům budeme držet palce v republikovém finále!!!

Vítězství v krajském kole OVOV

31. května 2018

Ve čtvrtek 31. května 2018 se ve sportovním areálu VUT v Brně konalo krajské kolo OVOV. Organizátory akce byli Šárka Kašpárková (mistryně světa v trojskoku z roku 1997) a Michal Pogány.

Na programu byl závod družstev a jednotlivců v 6 disciplínách: 60m, dálka, 1000m, hod míčkem, shyby a leh-sedy.        

 

SOUTĚŽ DRUŽSTEV

1. MÍSTO – 24 348 b.

Ema Helešicová (7. A), Klára Kachyňová (7. A), Tereza Vrzalová (7. A), Jana Piškulová (6. A), Richard Struška (8. A), Tomáš Wozar (8. A), Vít Hlavenka (8. A), Šimon Sedlák (6. A)

 

SOUTĚŽ JEDNOTLIVCŮ

Ročník 2004 chlapci

 • 1. místo – Richard Struška 4754 b.
 • 3. místo – Tomáš Wozar 4421 b.

Ročník 2003 chlapci

 • 1. místo – Vít Hlavenka 5114 b.

Ročník 2006 dívky

 • 1. místo – Viktorie Černá (6. A) 4074 b.

Družstvo a „zlatí“ jednotlivci postupují na Republikové finále, které se koná v září v areálu VUT v Brně.

 

Gratulujeme k předvedeným výkonům, krásnému umístění a postupu do finále!

Tělocvikáři

50. ročník Poháru rozhlasu - krajské kolo

22. května 2018

V úterý 22. 5. 2018 se na stadionu Lokomotivy Břeclav konalo krajské kolo aletické soutěže „Pohár rozhlasu“. Panovalo teplé a ideální počasí. Naše škola měla zastoupení ve všech kategoriích, přičemž starší kluci a mladší dívky zvítězili! Starší dívky skončili bronzové a mladší kluci těsně pod „pódiem“ na 4. místě.V úterý 22. 5. 2018 se na stadionu Lokomotivy Břeclav konalo krajské kolo aletické soutěže „Pohár rozhlasu“. Panovalo teplé a ideální počasí. Naše škola měla zastoupení ve všech kategoriích, přičemž starší kluci a mladší dívky zvítězili! Starší dívky skončili bronzové a mladší kluci těsně pod „pódiem“ na 4. místě.

DRUŽSTVA:

 • STARŠÍ CHLAPCI – 6398 b. – 1. místo
 • STARŠÍ DÍVKY – 5868 b. – 3. místo
 • MLADŠÍ CHLAPCI – 3709 b. – 4. místo
 • MLADŠÍ DÍVKY – 5554 b. – 1. místo

GRATULUJEME K ÚSPĚCHŮM A OSOBNÍM VÝKONŮM!GRATULUJEME K ÚSPĚCHŮM A OSOBNÍM VÝKONŮM!


Tělocvikáři

 

Souboj čtenářů 2018

16. května 2018

Šestý ročník jazykové třídy se každoročně zapojuje do čtenářské soutěže Souboj čtenářů, pořádané společností Rosteme s knihou. Každá třída obdrží sadu pěti titulů. Letos byly porotou vybrány tyto knihy: Na útěku, Tajná dvojka A+B. Zločin mezi dinosaury, Prostě na mě zapomněli, Příručka mladého hledače, Ztřeštěný dům na stromě. Každý si vybral jednu knihu a během četby si zaznamenával své poznatky do čtenářského deníku, který je možné mít během finálového kola u sebe.

Finálové kolo vypuklo 16. května úderem 10. hodiny. Ke každé knize porota připravila pět otázek, na které se soutěžící snažili v co nejkratším čase (max. 30 minut) a  co nejpřesněji odpovědět. Zájemci si mohou knihy přečíst a také se otestovat.

Letos se akce zúčastnilo 105 třídních kolektivů. Žáci a žákyně naší 6.B si vybojovali úžasné 15. místo! Na postup do finále v Praze na knižní veletrh Svět knihy to sice nestačilo, ale zapojení do soutěže svůj cíl přesto splnilo. 24 dětí se díky této akci seznámilo se zajímavými příběhy, během cvičných předkol si vyzkoušeli kooperaci v kolektivu, naučili se vést svůj čtenářský deník a pracovat s vlastními zápisky. 

Mgr. Blanka Kumštová

Jak zapojení do soutěže hodnotí samotní žáci?Jak zapojení do soutěže hodnotí samotní žáci?

1. Jsi rád/a, že jsme se do soutěže zapojili? 

 • Ano, protože jsem si tím dokázala, že když přečtu nějakou knihu, tak si z ní něco pamatuju.
 • Ano, protože jsem mohla vyzkoušet o té knížce debatovat a zamyslet se, proč to tak je.
 • Ano. Vlastně i kvůli tomu, že s třídou pracujeme jako tým.
 • Ano. Protože mám rád, když si nějakou knihu přečtu a poté diskutuji s jinými lidmi, co ji také přečetli.

2. Které postavy by ses chtěl/a na něco zeptat? 

 • Tatínka: Kde jste byl, co jste dělal, když jste u sebe neměl svého syna? (Na útěku)
 • Helgy: Dobrý den, kam jste zmizela? (Prostě na mě zapomněli.)
 • Ahoj Julku, mohl bys mi popsat pocity, když jsi mluvil (přes myšlenky) se skarabeem? (Příručka mladého hledače.)


3. Na co by ses zeptal autora? Připrav otázku na besedu s autorem.

 • Co se stalo s Helgou? A bude pokračování?  Proč kniha vypadá jako nedokončená? (Prostě na mě zapomněli)
 • Měl chlapec zemřít, nebo neměl?  Proč jejich město postihla taková nemoc? (Na útěku)

VÝSLEDKY KRAJSKÉHO FINÁLE V ODBÍJENÉ CHLAPCŮ

27. dubna  2018

Krajského finále se konalo ve sportovní hale Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně, kam se přihlásilo šest družstev.

Za okres:

 • Brno-město - ZŠ a MŠ Brno, Milénova
 • Brno-venkov - G a ZUŠ Šlapanice
 • Vyškov - ZŠ Slavkov, Komenského
 • Znojmo - ZŠ Prokopa Diviše, Znojmo Přímětice
 • Blansko - ZŠ Boskovice
 • Hodonín - nezúčastnili se
 • Břeclav - ZŠ Slovákova

Hrálo se ve dvou skupinách na dva vítězné sety. Vítězové jednotlivých skupin se utkali o první místo. Vzhledem k časovému prostoru a zájmu hráčů se hrálo i o další umístění.O pořadí rozhodoval:počet bodů, poměr setů, v případě rovnosti poměr míčů, vzájemný zápas.

Pořadí ve skupinách:

Skupina A

 • 1. ZŠ Prokopa Diviše, Znojmo Přímětice
 • 2. ZŠ a MŠ Brno, Milénova
 • 3. G a ZUŠ Šlapanice

Skupina B

 • 1. ZŠ Slovácká, Břeclav
 • 2. ZŠ Slavkov
 • 3. ZŠ Boskovice

Finále:

 • O 1. místo: ZŠ Prokopa Diviše, Znojmo Přímětice – ZŠ Slovácká, Břeclav 2 : 0
 • O 3. místo: ZŠ a MŠ Brno, Milénova – ZŠ Slavkov, Komenského 2 : 0
 • O 5. místo: G a ZUŠ Šlapanice – ZŠ Boskovice 2 : 1

Celkové pořadí:

 • 1. ZŠ Prokopa Diviše, Znojmo Přímětice
 • 2. ZŠ Slovácká, Břeclav
 • 3. ZŠ a MŠ Brno, Milénova
 • 4. ZŠ Slavkov, Komenského
 • 5. Gymnázium a ZUŠ Šlapanice
 • 6. ZŠ Boskovice


Turnaj proběhl na vysoké sportovní i společenské úrovni díky podpoře vedení G. A ZUŠ Šlapanice, sponzorů a v neposlední řadě i díky podpoře pana ministra. Družstva na prvních třech místech obdržela diplomy, poháry a věcné ceny. O skvělou sportovní úroveň se zasloužila dvojice rozhodčích, pan Marek a pan Musil. Děkuji všem ze školního volejbalového klubu, kteří pomáhali při průběhu turnaje se zapisováním a přípravou kurtů.Trenérům patří dík za přípravu hráčů. Turnaj proběhl hladce bez zranění. Vítězům přejeme do dalších bojů další úspěchy.


Složení družstva ZŠ Slovácká: Ríša Struška, Dan Fabikovič, Martin Halady, Petr Prokeš, Tomáš Wozar, Šimon Vydra, Tadeáš Mank a Lukáš Florián

Krajské finále minifotbalu

26. dubna 2018

Ve čtvrtek 26. 4. 2018 se v Letovicích konalo krajské finále v minifotbalu. Hrálo se 2 x 10 minut a počet hráčů na hřišti byl 4 + brankař. Hrálo se na umělé trávě a náš tým byl nalosován do „skupiny smrti“, takže každý soupeř byl adeptem na nejvyšší umístění. Uhráli jsme 2 remízy a 1 těsnou porážku. Kluci hráli disciplinovaně, bojovně a při troše sportovního štěstí jsme mohli postoupit do medailových bojů.

Družstvo chválím za předvedené výkony proti velmi silným soupeřům.

Brankař – Lukáš Ludvík

Obrana – Michal Zrůna, Michal Tesař

Záloha + útok – Martin Marták, Matěj Krmíček, Zdeněk Ambrož, Pavel Peňáček

Marek Ošmera

 • 1
 • 2

Adresa školy

 • Základní škola Břeclav, Slovácká 40, příspěvková organizace
 • Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

 • Mgr. Iva Jobánková
 • tel.: +420 519 361 282
 • e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kancelář, spojovatelka

 • Tel: +420 519 370 876
 • E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

 • IČ: 60680709
 • IZO: 102255113
  RED_IZO: 600112276 
 • č.ú.: 86-1846600207/0100