Okresní kolo

Břeclavská laťka 2019

V pátek 5. dubna 2019 se konal čtyřicátý první ročník Břeclavské laťky, závody jednotlivců a družstev ve skoku vysokém, které jsou zároveň Memoriálem Jiřího Horníka, zakladatele těchto závodů.

Závody v 9.00 zahájila ředitelka školy Mgr. Iva Jobánková, spolu s váženými hosty a popřála všem mnoho osobních rekordů. A závodníci se činili.

V kategorii mladších žáků po velkém boji zvítězil Ondřej Suchánek z Gymnázia Břeclav, výborným výkonem 148 centimetrů. Na druhém místě byl Kryštof Režňák z naší školy stejným výkonem (rozhodl jeden nezdařený pokus na 135 cm) a třetí výkonem 140 cm Jan Kašpar z Komenského. Vynikající byl i s velkým tréninkovým výpadkem čtvrtý Ondřej Létal ze Slovácké za 135 cm. Mezi děvčaty byla zlatá Nikita Mayerohofer z Hustopečí za vynikajích 146 cm před našimi Veronikou Vašíčkovou a třetí Terezou Němečkovou, obě výborných 143 cm.

Kategorie starších žáků byla vrcholem letošní Břeclavské laťky. V hlavní roli Dan Fabikovič, který skvělým výkonem 182 cm zvítězil po velkém boji s Ríšou Struškou. Ríša od 170 cm skákal vše na třetí pokusy a skočil 180 cm. Třetí výkonem 175 cm byl Matěj Hycl z hustopečského gymnázia. Starší holky bravurně ovládla Adéla Turečková z naší školy zlepšením na perfektních 153 cm, druhá Vendula Zemčíková z Dolních Věstonic a třetí Anastazia Komarová z Lednice skočili 145 cm.

V dorostencích měl vítěz Víťa Hlavenka za cíl překonat výkony starších žáků a skoro se mu to podařilo se 180 cm. Stříbný skončil Vojtěch Prokeš z Atletiky Hustopeče za 170 cm a bronzový Zdeněk Čech z Kupkovy překonal 160 cm. Kategorie dorostenek se stala kořistí Lindy Kaňové z Gymnázia Břeclav (148 cm), před naší Natálií Dvořákovou (140 cm), třetí byla Linda Koulová opět z Gymnázia výkonem 140 cm.

V soutěži družstev suverénním způsobem sestava ZŠ Břeclav Slovácká A součtem umístění 8 deklasovala zbytek startovního pole, před naším družstvem B (21) a družstvem Gymnázia Břeclav s 26 body, které jen o lepší umístění porazilo A družstvo Komenského.

Celkem závodilo 122 závodníků ze 14 škol a jednoho sportovního oddílu.

Všem našim závodníkům gratulujeme k výkonům a umístěním.

Hustopečské skákání

Ve čtvrtek 24. 1. 2019 se náš tým mladších žáků a žákyň rozjel do Hustopečí na oblíbené závody ve skoku vysokém Hustopečské skákání. Bohužel starší kategorie byly na LVK, takže na závodu chyběly.

Na umělém povrchu hustopečské sportovní haly si naši reprezentanti vedli velmi dobře.

Soutěž zahajovaly mladší dívky, ročníky 2006 – 2007.

Nejúspěšnější břeclavskou závodnicí byla Tereza Němečková (7. A). V konkurenci dalších 19 dívek dokázala zlepšit svůj dosavadní nejlepší výkon o 6 cm, na krásných 146 cm. Obsadila tak celkové 2. místo, se shodným výkonem jako závodnice na prvním místě. Nejvyšší stupínek jí utekl pouze o jeden nezdařený pokus na předchozí výšce.

Na celkovém 4. místě byla Andrea Fabikovičová (7. A), se zdolanými 135 cm. Škoda, že jí nevyšel velmi nadějný pokus na 140 cm.

Stejnou výšku zdolala také Viktorie Černá (7. A), která posunula svůj dosavadní nejlepší výkon dokonce o 10 cm. V silné konkurenci se tak umístila na 8. místě.

Hustopečské skákání bylo zároveň i přeborem břeclavského okresu. Naše dívky zde opanovaly 1. i 2. stupínek vítězů. První byla Terka Němečková, druhá Andy Fabikovičová. Viki uniklo těsně 3. místo a skončila tak na krásném 4. místě v okrese.

Mladším klukům se dařilo o něco méně. Ale také jejich výkony byly velmi hezké. Nejúspěšnějším mladším žákem naší školy byl Kryštof Režňák (7. A), který svým skokem ve výšce 143 cm obsadil celkové 4. místo za závodníkem z Gymnázia Břeclav shodným výkonem. Za tímto závodníkem se umístil i na skvělém 2. místě v rámci okresní soutěže.

Svým výkonem potěšil také šesťák Adam Pohanka, který zvládl laťku ve výšce 135 cm a Martin Fröhlich (7. A)130 cm. Závod nevyšel Jakubovi Sýkorovi (6. A), který nepřekonal 120 cm.

Všem závodníkům děkujeme za reprezentaci školy, snahu a skvělé výkony.

Okresní finále ve šplhu

Ve středu 21. listopadu 2018 se v tělocvičně ZŠ Břeclav Slovácká konalo okresní finále ve šplhu. Kromě soutěže jednotlivců se závodilo také v soutěži družstev. Naše škola měla zastoupení ve všech kategoriích.

Mezi naše nejvýraznější závodníky patřili v mladší kategorii Kryštof Hasík (3,68 s) a Staňa Šalda (3,80 s), kteří u chlapců obsadili posty nejvyšší. Zuzka Drajnová (4,21 s) zvítězila v kategorii mladších dívek.

V kategorii starších dívek zazářily Ema Helešicová (3,42 s), Magda Menšíková (3,99 s) a Bára Němcová (4,02 s), které obsadily všechny medailové příčky. U starších chlapců to bylo podobné, když Vít Hlavenka (2,57 s) obsadil 1. místo a Marek Radkovič (2,61 s) 2. místo.

Těmito výbornými výkony se podařilo závodníkům ze Slovácké zvítězit i ve většině kategorií v soutěži družstev. Pouze v kategorii mladších dívek se závodnice ze Slovácké umístily třetí.

Všem děkujeme za vynikající reprezentaci školy a předvedené výkony.

Okresní kolo v přespolním běhu

Za krásného, slunečného počasí se v pátek 21. 9. 2018 konalo okresní kolo v přespolním běhu. Na trať v lese u „Taliánek“ se vydali v pořadí mladší žákyně, mladší žáci, starší žákyně a starší žáci.

Hned na úvod běžeckého dopoledne jsme zažili úspěšné okamžiky v podobě totální dominance našeho družstva mladších dívek. Všechny 4 bodující závodnice se na trati 1450m, vměstnaly do 10. místa.

 1. Viktorie Černá (7. A), 2. Jana Piškulová (7. A), 4. Alena Gančarčíková (7. A)

Mladší chlapci se se stejnou tratí a počasím vypořádali také velmi dobře, protože všichni proběhli cílem na předních pozicích a třetím nejrychlejším se stal Šimon Sedlák (7. A).

Starší dívky bojovaly také na trati 1450m a vedlo jim velmi solidně. Nejlepšího umístění dosáhla Tereza Vrzalová (8. A), která obsadila ve výborné konkurenci 1. místo a Ema Helešicová (8. A), která byla třetí.

Jako poslední se na nejdelší trať dne (2900m) vydali nejstarší chlapci. Naši závodníci se po celou dobu drželi na předních pozicích a nejlepší byli na 1. místě Lucas Harris (9. B) a na 4. místě Vavřinec Kumšta (9. C).

Vítězná a postupující družstva do krajského finále: mladší žákyně, mladší žáci, starší žáci, starší žákyně (z 2. místa)

Slovácká bojovala na Olympiádě břeclavských škol

12. června 2018

V úterý 12. 6. se v atletickém areálu TJ Lokomotiva Břeclav uskutečnilo klání břeclavských škol v atletických disciplínách. Naše škola se v souboji místních škol neztratila, přestože v tento den jela početná výprava sportovců ze Slovácké na republikové finále Poháru rozhlasu.Výborné výkony, často i osobní rekordy, rozhodly o tom, že na stupních vítězů byli často žáci ze Slovácké. V kategorii nejvšestrannější sportovec jsme byli zastoupeni hned několikrát.

Nejvšestrannější sportovci:

9. třída:
1. místo – Monika Matulová

2. místo – Magda Bukovská
3. místo – Petra Burianová

8. třída
3. místo – Petr Prokeš
3. místo – Darina Tesařová

7. třída
2. místo – Klára Kachyňová
3. místo – Magda Menšíková

6. třída
1. místo – Šimon Sedlák
3. místo – Aneta Slámová
3. místo – Jiří Michlovský

50. ročník Poháru rozhlasu - okresní kolo

16. května 2018

Ve středu 16. 5. se v ideálním atletickém počasí na stadionu Lokomotivy konalo okresní kolo atletické soutěže „Pohár rozhlasu“.

Naše škola měla zastoupení ve všech 4 kategoriích: mladší žákyně, mladší žáci, starší žákyně a starší žáci. Celkově se nám dařilo a zvládli jsme zvítězit ve všech kategoriích a postoupit do krajského kola, které následovalo za pouhých 6 dní.

BODY DRUŽSTEV:      

 • MLADŠÍ ŽÁKYNĚ 5444 b.
 • MLADŠÍ ŽÁCI 3650 b.
 • STARŠÍ ŽÁKYNĚ 5719 b.
 • STARŠÍ ŽÁCI 6298 b.

Děkujeme všem za vzornou reprezentaci naší školy, gratulujeme k pěkným výkonům a postupu do krajského finále!

Tělocvikáři

OVOV - okresní kolo

11. května 2018

V pátek 11. 5. 2018 se na našem školním hřišti konalo okresní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV). Kromě naší školy se zúčastnila pouze ZŠ Břeclav Komenského, což ale neubralo na kvalitě výkonů, protože plno závodníků bylo skvěle připraveno.

SOUTĚŽ DRUŽSTEV

1. ZŠ Břeclav Slovácká – 23 314 b. – Nejlepší z chlapců byl Erik Slatinský (4010 b.) a z dívek Ema Helešicová (3862 b.)

2. ZŠ Břeclav, Komenského – 22 384 b.

 

SOUTĚŽ JEDNOTLIVCŮ

Závodníci naší školy:

Ročník 2003 – Vít Hlavenka (1. místo)

Ročník 2004 – Ema Helešicová (2. místo); Erik Slatinský (2. místo)

Ročník 2005 – Tereza Vrzalová (1. místo); Šimon Sedlák (1. místo)

Ročník 2006 – Viktorie Černá (1. místo); Adam Veselský (1. místo)

 

GRATULUJEME K ÚSPĚCHŮM I OSOBNÍM VÝKONŮM!

Okresní kolo ve volejbalu – Sportovní liga ZŠ o Pohár ministra školství

6. dubna 2018

V pátek 6. 4.  2018 se v hale TJ Lokomotivy Břeclav uskutečnilo okresní kolo ve volejbalu, které organizovala naše škola společně s volejbalovým oddílem TJ Lokomotiva Břeclav.

Účast nebyla tradičně veliká, své umění předvedly dívčí týmy z Gymnázia Břeclav, ZŠ Drnholec a ZŠ Slovácká a chlapecké týmy ze stejných škol.

Obě naše družstva, jak chlapecké, tak dívčí, přehrála zbylé týmy ve všech herních činnostech, a po zásluze získala první místo.

Volejbalistky ve složení: Magda Bukovská, Lucka Macounová, Darina Tesařová, Petra Galanidisová, Eva Hytychová a Míša Rutarová postupují do krajského kola, které se bude konat 26. 4. v Brně

Účast na krajském kole vybojovali i chlapci ve složení: Richard Struška, Dan Fabikovič, Tomáš Wozar, Petr Prokeš, Lukáš Florián, Šimon Vydra a Tadeáš Mank. Krajské kolo je pro chlapce 27. 4. 2018

K postupu jim gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy

Břeclavská laťka 2018

V pátek 23. března 2018 se konal 40. ročník Břeclavské laťky, soutěž jednotlivců a družstev ve skoku vysokém, která je zároveň Memoriálem Jiřího Horníka, zakladatele těchto závodů.

Jubilejní 40. ročník připomínaly nástěnky se jmény vítězů minulých let, s fotkami z předešlých ročníků a veškerými informacemi o skoku vysokém.

Závody v 9.00 zahájila ředitelka školy Mgr. Iva Jobánková, spolu s váženými hosty a popřála všem mnoho osobních rekordů. A závodníci se činili.

V kategorii mladších žáků zvítězil Antonín Klimeš ze ZŠ Hustopeče Komenského výborným výkonem 150 cm. Na druhém místě byl Filip Jandásek z naší školy výkonem 148 cm. Bronz si vyskákal Nataniel Gajdošik ze ZŠ Lednice výkonem 148 cm. Mezi děvčaty zvítězila favoritka soutěže, Denisa Dvořáčková (Gymnázium Nové Město na Moravě), skvělým výkonem 151 cm. Stříbro vybojovala Vendula Zemčíková (148 cm) ze ZŠ Dolní Věstonice. Bronz pak putoval do Lednice zásluhou Anastazie Kamarové (145 cm). 

Kategorii starších žáků ovládl Matěj Hycl z Gymnázia Hustopeče výkonem 171 cm. Stříbro získal Dan Fabikovič z naší školy výkonem 168 cm. Bronz vybojoval Vojtěch Prokeš (165 cm) ze ZŠ Nikolčice.  Starším dívkám vládla Marie Vrbová z Gymnázia Hustopeče výkonem 150 cm. Druhá byla Marta Kurachová (ZŠ Březí), třetí skončila Karolína Kurachová (Gymnázium Břeclav), obě výkonem 145 cm).

V kategorii dorostenců vyhrál Jakub Osička z Gymnázia Břeclav výkonem 171 cm. Stejný výkon, ale horší pokusy měl Matyáš Ammer (Gymnázium Nové Město na Moravě) a skončil druhý. Třetí místo obsadil Lukáš Hovězák (168 cm) ze ZŠ Hustopeče Komenského.  Kategorii dorostenek vyhrála Denisa Stehlíková (155 cm) ze ZŠ Mikulov Hraničářů. Stříbro zůstalo doma díky Magdaleně Bukovské (145 cm). Bronz vyskákala Karolína Klusáková (145 cm) ze ZŠ Dolní Věstonice.

Soutěž družstev ovládli domácí závodníci ze „Slovácké A“ před družstvem z Gymnázia Nové Město na Moravě. Třetí místo získalo „Béčko“ naší školy.

Celkem závodilo 115 závodníků ze 14 škol.

{cwattachments}

Všem závodníkům gratulujeme k výkonům.

Tělocvikáři

 • 1
 • 2

Adresa školy

 • Základní škola Břeclav, Slovácká 40, příspěvková organizace
 • Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

 • Mgr. Iva Jobánková
 • tel.: +420 519 361 282
 • e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kancelář, spojovatelka

 • Tel: +420 519 370 876
 • E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

 • IČ: 60680709
 • IZO: 102255113
  RED_IZO: 600112276 
 • č.ú.: 86-1846600207/0100