Školní přebor v plavání

2. prosince 2019

V pondělí se konal na krytém bazénu každoroční přebor v plavání, kterého se tentokrát zúčastnilo celkem 61 závodníků.

Mladší dívky
Závod mladších kategorií byl rozdělen na rozplavby a finále, takže každý závodník plaval 2x 25m.
Nejlepším časem si prvenství vybojovala Marika Beránková (15,43 s), druhé místo získala Anna Schallenbergerová (16,37 s) a třetí místo urvala Nikola Javůrková (17,05 s).

Mladší chlapci
Podobně početná kategorie, jako kategorie mladších dívek byla i chlapecká. V této kategorii byl ke zhlédnutí zajímavý souboj ve finále o 2. a 3. místo. Z titulu se nakonec radoval Ondřej Fibingr (17,85 s) před Lukášem Vrzalem (18,04 s) a Alexandrem Dvoriakem (18,04 s).

Starší dívky
Devět dívek se přišlo „porvat“ o titul přeborníka školy na trati 50m. Holky, které dosáhly na medailové příčky, předvedly velmi kvalitní časy. Očekával se útok na rekord školy, který byl také pokořen. Pro zlato si doplavala výborná plavkyně Viktorie Černá (29,84 s) před Simonou Greplovou (31,61 s), kdy obě závodnice překonaly 7 let starý rekord školy. Na třetí příčce se umístila Jana Piškulová (37,82 s).

Starší chlapci
V závodě starších chlapců zvítězil Tobias Šálek (33,72 s). S mankem necelé 2s si doplaval pro stříbro David Novotný (35,74) před třetím Jiřím Michlovským (36,78s).

Gratulujeme k úspěchům a osobním rekordům!