• Zpravodaj
 • Sport a soutěže (kompletní přehled)

2. stupeň

Robotiáda 2019

V pátek 8. února se žáci navštěvující robotický kroužek zúčastnili mezinárodní robotické soutěže Robotiáda 2019, která se konala v brněnském VIDA centru. Obrovská konkurence měla naším závodníkům ukázat, kde máme rezervy. Bohužel všechny slabiny, které jsme měli, se projevily v ten nejméně vhodný moment, kde selhala technika, či lidský faktor.

Přes všechna možná úskalí, klopýtnutí, která jsme na této akci zažily, jsme zažili i momenty, na které jsme mohli být hrdí.

Hlavní cíl této akce byl splněn, tedy zjistit, co je potřeba zlepšit a už teď se tým kolem Vavřince těší na další akci.

Všem účastníkům patří poděkování za předvedené úsilí.

Školní přebor v plavání

2. prosince 2019

V pondělí se konal na krytém bazénu každoroční přebor v plavání, kterého se tentokrát zúčastnilo celkem 61 závodníků.

Mladší dívky
Závod mladších kategorií byl rozdělen na rozplavby a finále, takže každý závodník plaval 2x 25m.
Nejlepším časem si prvenství vybojovala Marika Beránková (15,43 s), druhé místo získala Anna Schallenbergerová (16,37 s) a třetí místo urvala Nikola Javůrková (17,05 s).

Mladší chlapci
Podobně početná kategorie, jako kategorie mladších dívek byla i chlapecká. V této kategorii byl ke zhlédnutí zajímavý souboj ve finále o 2. a 3. místo. Z titulu se nakonec radoval Ondřej Fibingr (17,85 s) před Lukášem Vrzalem (18,04 s) a Alexandrem Dvoriakem (18,04 s).

Starší dívky
Devět dívek se přišlo „porvat“ o titul přeborníka školy na trati 50m. Holky, které dosáhly na medailové příčky, předvedly velmi kvalitní časy. Očekával se útok na rekord školy, který byl také pokořen. Pro zlato si doplavala výborná plavkyně Viktorie Černá (29,84 s) před Simonou Greplovou (31,61 s), kdy obě závodnice překonaly 7 let starý rekord školy. Na třetí příčce se umístila Jana Piškulová (37,82 s).

Starší chlapci
V závodě starších chlapců zvítězil Tobias Šálek (33,72 s). S mankem necelé 2s si doplaval pro stříbro David Novotný (35,74) před třetím Jiřím Michlovským (36,78s).

Gratulujeme k úspěchům a osobním rekordům!

K.Dominiková

Školní přebor ve skoku vysokém 2019

Starší žactvo

V pondělí 1. 4. 2019 se konal školní přebor starších kategorií ve skoku vysokém. Celkem se ho zúčastnilo 21 chlapců a 19 dívek. Po dramatickém finále v obou kategoriích si titul „PŘEBORNÍKA ŠKOLY“ vyskákali za 165 cm Vít Hlavenka (9.A) a výkonem 135 cm Adéla Turečková (8.A).

Mladší žactvo

Ve stejný den zápolily nad latí i mladší kategorie. Skákalo celkem 29 chlapců a 22 dívek. Ve výborné atmosféře zvítězili Jiří Michlovský (7.A) za 150 cm a Jana Piškulová (7.A) výkonem 135 cm.

Gratulujeme medailistům, majitelům nových osobních výkonů a děkujeme za účast!

Školní soutěže v t-ballu

1. a 22. března proběhly druhé turnaje školního t-ballu. V pondělí soupeřili hráči z 1. stupně a tentokrát se jim tak jako na prvním turnaji, kde vyhráli všechny zápasy, tolik nedařilo. Se ZŠ Hrušky a ZŠ Tvrdonice prohráli, pouze se ZŠ Hlohovec remizovali. V pátek pak bojovali starší hráči. Nejdříve odehráli velmi pěkný zápas se spojeným týmem ZŠ Kupkova a ZŠ Kpt. Nálepky, v němž po velkém boji podlehli o jeden bod, ve druhém zápase porazili s převahou ZŠ Lednice.

Školní přebor v plavání

V pondělí 10. 12. 2018 se konal na bazénu každoroční přebor v plavání, kterého se tentokrát zúčastnilo celkem 63 závodníků.

MLADŠÍ DÍVKY
Závod mladších kategorií byl rozdělen na rozplavby a finále, takže každý závodník plaval 2x 25m.
Finále mělo vysokou úroveň a o umístění rozhodly minimální časové rozdíly. Nejlepšími časem si prvenství vybojovala Simona Greplová (14,76 s), druhé místo získala Jana Piškulová (15,14 s) a třetí místo urvala Marika Beránková (16,69 s).

MLADŠÍ CHLAPCI
Stejně početná kategorie, jako kategorie mladších dívek byla i chlapecká, 22 závodníků. V této kategorie byly ke zhlédnutí jak kvalitní výkony, tak zajímavý souboj ve finále. Z titulu se nakonec radoval Jirka Michlovský (16,28 s) před Dominikem Bařinou (16,59 s) a Tobiasem Šálkem (16,65 s).

STARŠÍ DÍVKY
Osm dívek se přišlo „porvat“ o titul přeborníka školy na trati 50m. Holky, které dosáhly na medailové příčky, předvedly velmi kvalitní časy. Pro zlato si doplavala Soňa Chlubnová (35, 42 s) před Petrou Skalníkovou (37,62 s) a Emou Helešicovou (39,05 s).

STARŠÍ CHLAPCI
V závodě starších chlapců zvítězil favorit Richard Struška (32,70). S mankem 3,5s si doplaval pro stříbro David Novotný (36,20) ve velmi těsné bitvě před Vítkem Hlavenkou (36,22).

 

GRATULUJEM K ÚSPĚCHŮM A OSOBNÍM REKORDŮM!

Okrskové kolo ve florbalu

Ve čtvrtek 22. listopadu se v Lanžhotě uskutečnilo okrskové kolo ve florbalu v kategorii starších žáků. Družstvo, převážně složeno z chlapců, kteří v tomto školním roce dosáhli nemalého úspěchu ve florbalu, nemělo svůj den a po velmi nevyrovnaných výkonech nepostoupilo do dalších bojů.

Přes tento nevydařený turnaj je potřeba pochválit za bojovnost, kterou předvedli v zápasech.

Družstvo bylo složeno z těchto borců: Jordánek, Marták, Krmíček, Peňáček, Škrobáček, Novotný, Ondra, Vlašic, Harris a Hlucháň

Školní přebor ve šplhu

Ve středu 14. 11. 2018 se v našich obou tělocvičnách konal školní přebor ve šplhu. Ve velké tělocvičně závodili chlapci a v malé tělocvičně dívky. Jsme rádi, že poměřit své šplhací schopnosti přišli i žáci z nesportovních tříd a tím zvedli jak úroveň závodu, tak konkurenci.

MLADŠÍ DÍVKY
Velmi kvalitní kategorie, kde mohl divák vidět mnoho vynikajících výkonů. Vítězství si vyšplhala Zuzka Drajnová (7. B) s komentářem: “A to jsem do páté třídy vůbec nevyšplhala.“ Na stupně vítězů ji doprovodily Markéta Heráková (6.B) a Viktorie Černá (7. A).

MLADŠÍ CHLAPCI
Kategorii chlapců ovládl Standa Šalda (6. A) následovaný Danielem Králem (7.C) a Kubou Sýkorou (6. A).

STARŠÍ DÍVKY
Nadvládu v dívčích kategoriích potvrdila Ema Helešicová (8. A), která zvítězila téměř o 1,0 s před Magdou Menšíkovou (8. A) a Klárou Bartošovou (8. B), které se shodně umístily na 2. místě.

STARŠÍ CHLAPCI
Každoročně nejvyrovnanější kategorie starších borců přinesla souboj „o setiny“, ze kterého vítězně vyšel Dan Fabikovič (9. A), následovaný Víťou Hlavenkou (8.A) a Markem Radkovičem (9. A).

Školní přebor v přespolním běhu

43 chlapců a 36 dívek z 2. stupně poměřilo síly v přespolním běhu u „Kojenecké vody“ v Kančí oboře.

Krásné odpolední počasí, perfektně připravená trať v lese, fandící rodiče i žáci. Tak vypadalo sportovní pondělí 18. 9. 2017.

Na trať v délce 1 km se nejdříve vydaly mladší dívky, kde ve velmi svižném tempu zvítězila Ema Helešicová (7.A) před Arletou Sadílkovou (6.A) a Viktorií Černou (6.A).

Starší dívky se musely popasovat s tratí 1,6 km a nejlépe se dařilo Lence Haladyové (9.A), která zvítězila s náskokem před Michaelou Rutarovou (8.A) a Valentinou Lakosilovou (8.C).

Stejnou trať 1.6km absolvovali i mladší kluci, kde stupně vítězů obsadili chlapci

ze 7.A. Vyhrál Aleš Procházka, stříbro bral Dominik Venos a bronz Kryštof Hasík.

Jako vrchol běžeckého odpoledne byl závod starších chlapců na trati 2, 8km. Po klidném úvodu se začalo tempo stupňovat a nejlépe si na okruzích v lese vedl Zdeněk Ambrož (9.A). Za ním doběhli Lukáš Mackových (9.C) a Michal Zrůna (8.A).

Všem přeborníkům a medailistům GRATULUJEME a ostatním DĚKUJEME za účast a předvedené výkony!

Školní přebor ve skoku vysokém

13. 3. 2018

Starší žactvoV úterý 13. 3. 2018 se konal školní přebor starších kategorií ve skoku vysokém. Celkem se ho zúčastnilo 30 chlapců a 19 dívek. Po dramatickém finále v obou kategoriích si titul „PŘEBORNÍKA ŠKOLY“ vyskákali za 168cm Vít Hlavenka (8. A) a výkonem 145cm Monika Matulová (9. A).
Mladší žactvoO den později se v obou tělocvičnách sešly mladší kategorie. Chlapců se sešlo 27 a dívek 21. Ve výborné atmosféře zvítězili David Novotný (7. A) za 143cm a Petra Skalníková (7. A) výkonem 140cm.Gratulujeme medailistům, majitelům nových osobních výkonů a děkujeme za účast!


Školní přebor 2. stupně v plavání

V pondělí 18. 12. 2017 se konal na bazénu každoroční přebor v plavání, kterého se tentokrát zúčastnilo celkem 47 závodníků.

MLADŠÍ DÍVKY

Závod mladších kategorií byl rozdělen na rozplavby a finále, takže každý závodník plaval 2x 25m.

Ve finále zvítězila pěkným časem Petra Skalníková (7. A) před Emou Helešicovou (7. A) a Anetou Slámovou (6. A)

MLADŠÍ CHLAPCI

Nejpočetnější kategorie přinesla jak kvalitní výkony, tak zajímavý souboj ve finále. Z titulu se nakonec radoval Filip Jandásek (7. A) před Erikem Mendlem (7. A) a Tobiasem Šálkem (6. A).

STARŠÍ DÍVKY

Sedm dívek se přišlo „porvat“ o titul přeborníka školy na trati 50m. Holky dosáhly velmi kvalitních časů a pro zlato si připlavala Klára Vaculíková (9. A) před Soňou Chlubnovou (8. B) a Lenkou Halydyovou (8. A).

STARŠÍ CHLAPCI

Závod chlapců neměl favorita, a tak se čekalo, kdo nejlépe vyladil formu na trati 50m. Nejlepší den měl nakonec Šimon Vydra (9. A), který svým finišem uplaval jak Víťovi Hlavenkovi (8. A), tak Martinu Haladymu (9. A).

GRATULUJEM K ÚSPĚCHŮM A OSOBNÍM REKORDŮM!

Tělocvikáři

Adresa školy

 • Základní škola Břeclav, Slovácká 40, příspěvková organizace
 • Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

 • Mgr. Martin Janošek
 • tel.: +420 519 361 282
 • e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kancelář, spojovatelka

 • Tel: +420 519 370 876
 • E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

 • IČ: 60680709
 • IZO: 102255113
  RED_IZO: 600112276 
 • č.ú.: 86-1846600207/0100