• Zpravodaj
 • Školní aktivity / Akce (kompletní přehled)

1. stupeň

2. C a 5. A v časech našich předků

Pátek 31. října byl nádherný podzimní den. Cesta na Pohansko nám krásně ubíhala. Po cestě jsme pozorovali krásu našeho lužního lesa a najednou, přímo na louce u zámečku, nás překvapilo stádo daňků. Jeden z nich byl krásně bílý. Na zámečku nás čekal pan Libor Kalčík, který nás provedl edukačními programy. Druháci se schovali do jeskyně a tam prožívali osudy pravěkých lovců. Páťáci sdíleli radosti i starosti starých Slovanů. Také jsme si prohlédli venkovní expozice. Den se nám opravdu vydařil.

Dětský den na 1. stupni

31. května 2018

Ve čtvrtek 31. 5. panoval na školním hřišti čilý ruch. Na patnácti stanovištích si děti 1. stupně mohly vyzkoušet své pohybové dovednosti, soustředění i postřeh. Na každém stanovišti získaly písmenko, ze kterého lehce složily tajenku – Kdo si hraje, nezlobí. Na každého čekala sladká odměna. Poděkování patří všem p. učitelkám 1. stupně a žákům 9. tříd, kteří tento dárek dětem připravili.

1.C v chemické laboratoři

28. února 2018

Jaké mají látky vlastnosti? Můžete se nás klidně zeptat, teď už to víme.

Dělali jsme totiž pokusy a pozorování ve skutečné školní laboratoři. Prohlédněte si fotky a uvidíte, jak nám to šlo. Bylo to zajímavé a těšíme se na další takové hodiny.

Děkujeme paní učitelce Mrákavové, která nám pomohla připravit pomůcky na pokusy.

1. ročník – Divadlo Radost – Tři čuníci nezbedníci

28. ledna 2018

My se vlka nelekáme, my nevíme, co je strach…

Pašík, Vašík a Boubelka jsou hrdiny známé pohádky o třech prasátkách, na která si brousí zuby zlý vlk. Aby se nestala jeho kořistí, musí si postavit bezpečný domeček. To chce nejenom dobrý nápad, ale taky pořádnou práci. Dětští diváci se pobavili a těší se na další divadelní představení.

1. A, B – Návštěva učebny chemie

28. února 2018

Jak se říká lidem, kteří objevují nové věci? Kde zkoumají a dělají pokusy?

V úvodní hodině k učivu  Z čeho jsou věci kolem nás jsme se snažili najít odpovědi na podobné otázky. Ve třídě jsme prováděli jednoduché pokusy a stručně je zaznamenávali. Více nám o práci v odborné učebně řekla p. uč. Mrákavová, která vyučuje chemii na 2. stupni. Seznámila děti se zásadami bezpečnosti a předvedla několik zajímavých pokusů. Prvňáčci odcházeli nadšeni a s chutí do objevování vlastností věcí kolem nás.

1. ročník – Keramická dílna na Duhovce

10. listopad 2017

Jaké je vlastně keramická hlína? Je měkká, vlhká, vláčná, dá se hníst, válet, mačkat…

To všechno si děti vyzkoušely pod vedením paní Soni Hoškové a s radostí tvořily krásnou vánoční dekoraci.

Vyučující 1. tříd

Vánoční výtvarné dílny 2017

12. 12. 2017

Vánoční tvoření s rodiči 3.B

12. 12. 2017

Záložka do knihy spojuje školy

V měsíci říjnu se naše škola zapojila do česko-slovenského projektu s názvem „Záložka do knihy spojuje školy: Tajuplný svět knižních příběhů“. Tento projekt vyhlásila Knihovna Jiřího Mahena v Brně a Slovenská pedagogická knižnica v Bratislavě.

Cílem projektu je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými školami a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih.

Do výroby záložek se zapojili doslova všichni žáci naší školy z 1. i 2. stupně. Vyrobili téměř 700 kusů krásných záložek, které jsme odeslali naší přidělené partnerské škole v Žiaru nad Hronom.

Spolu se záložkami jsme poslali také propagační předměty a materiály, které našim slovenským přátelům přiblíží naši školu a břeclavský region.

Koordinátorky projektu Sylva Hrubá a Gabriela Šubová

1. ročník – Zdravé zoubky

13. 10. 2017

V 1. třídách jsme rádi využili nabídku studentek oboru Zubního lékařství Masarykovy univerzity v rámci projektu Dental Prevention.

Během přednášky byly děti seznámeny se základy ústní hygieny. Při praktickém nácviku si vyzkoušely správnou techniku čištění zoubků. Zubní kazy teď už u nás nebudou mít šanci!.

Vyučující 1. tříd

 • 1
 • 2

Adresa školy

 • Základní škola Břeclav, Slovácká 40, příspěvková organizace
 • Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

 • Mgr. Iva Jobánková
 • tel.: +420 519 361 282
 • e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kancelář, spojovatelka

 • Tel: +420 519 370 876
 • E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

 • IČ: 60680709, DIČ: CZ60680709 
 • IZO: 102255113
  RED_IZO: 600112276 
 • č.ú.: 86-1846600207/0100