• Zpravodaj
 • Nesportovní akce (kompletní přehled)

1. stupeň

Druháci v Čističce odpadních vod v Břeclavi

Vody je na naší planetě málo a stále jí ubývá. Vodou musíme šetřit a to víme i my druháci. Kam teče špinavá voda z našich domácností? Co se s ní děje dále?

Na skvělou prohlídku nás zavedl pan Karel Jakubík po areálu čističky odpadních vod a vše nám zajímavě vysvětlil. Vidíme, že vyčistit vodu není jako vyprat špinavé tričko. Je to složitý proces, ale určitě se vyplatí. A pomoci můžeme i my, když začneme každý ve své rodině. My to určitě zkusíme. Přidejte se k nám!

Druháci za Slovácké

Velikonoční výtvarné dílny – Tvoříme spolu

Tak jsme zase spolu, my druháci a sedmáci, připravili výtvarné dílničky. Jaro, to jsou mláďata, probouzí se nový život. Život v tůňce zaznamená na jaře velké změny. Z žabích jiker se vylíhnou malé žabičky a učí se pod dozorem své mámy žáby poznávat svět. Naše tůňka, měla i své rákosí – pozorovali jsme klíčení a růst rostlin. Výrobek jsme doplnili zajímavou technikou barvení vajíček. Bylo to zábavné a doma jsme si naším výrobkem doladili velikonoční dekoraci.

2.C se nemocnice nebojí

Ve škole jsme vše nastudovali teoreticky a tak hurá tam, kde jsou opravdoví nemocní. Jak vypadá naše tělo pod rentgenem, co vše se děje v laboratoři, proč se nebát sanitky? Práce lékařů a sester je důležitá a náročná. Teď to byla jenom legrace vozit se v sanitce.
Možná, až vyrosteme, tak tam někoho z nás potkáte, třeba jako záchránáře.

Knihovnická lekce 2.C

Do knihovny v Břeclavi chodímem rádi. Je tam super posezeneí a paní knihovnice má pro nás vždy něco nového a zajímavého. Tentokrát to byli ilustrátoři. Některé jsme již znali ze školy a tak jsme je v knihovně překvapili tím, co již všechno známe. A když jsme si vědomosti doplnili o nová jména, mohli jsme luštit rébusy, hledat v knihách a hrát zajímavé hry. Byl to hezkýz den, i když byl Apríl.

Jarní prázdniny ve škole

První úspěšný ročník příměstského tábora na naší ZŠ během jarních prázdnin pod vedením paní vychovatelky Voždové a pana učitele Kocába.

Běh naděje 2018

2.C v muzeu – Zima na Slovácku

Zabíjačky, nakládání zelí, draní peří a další činnosti našich předků už vymizely z našeho běžného života. Také spousta adventních a vánočních zvyků upadlo v zapomnění. Je dobře, že břeclavské muzeum v předvánoční čas uspořádalo výstavu, na které jsme se my druháci mohli na chvilku vrátit do chaloupek a dvorků našich předků a poznat, že Vánoce nejsou jenom nakupování a shon, ale spousta krásných chvil, které můžeme prožít se svou rodinou nebo známými při setkáních a třeba i při nějaké práci.

Adresa školy

 • Základní škola Břeclav, Slovácká 40, příspěvková organizace
 • Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

 • Mgr. Martin Janošek
 • tel.: +420 519 361 282
 • e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kancelář, spojovatelka

 • Tel: +420 519 370 876
 • E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

 • IČ: 60680709
 • IZO: 102255113
  RED_IZO: 600112276 
 • č.ú.: 86-1846600207/0100