• Zpravodaj
 • Nesportovní akce (kompletní přehled)

1. stupeň

Vítězství v soutěži Kouzlo Vánoc

10. ledna 2020

Výtvarný úspěch žáků 5.C - 1., 2. a 3. místo v soutěži Kouzlo Vánoc, vyhlášení MMG Břeclav.

Mgr. I. Přikrylová

Projektové vyučování „Tvoříme spolu“ – třeťáci a osmáci

20. prosince 2019

Vánoční těšení v naší třídě 3.C začalo první adventní nedělí zapálením první svíčky. V této tradici jsme pokračovali až do zlaté neděle. Během adventní doby jsme si připomínali události, spojené s předvánoční dobou a připravovali jsme se na dobu vánoční. Paní učitelka Kyliánová dětem připravila krásnou besedu o putování do Betléma, tvořili jsme mikulášské a vánoční dekorace, seznámili jsme se s tradičními českými betlémáři, byli jsme překvapeni z kolika různých materiálů se dají betlémy vyrobit, nacvičovali jsme betlémskou hru, zpívali koledy … Ve školní družině jsme pro děti a rodiče zahráli nacvičenou vánoční hru. Na závěr celého projektu jsme spolu s našimi kamarády z osmých tříd vyrobili Betlém z přírodního materiálu.

Výrobky se nám moc povedly a spolupráce s našimi staršími kamarády byla skvělá.

Mgr. E. Ščuková

Zpívání u vánočního stromečku

20. prosince 2019

V pátek 20. prosince se venkovním areálem školy linuly vánoční koledy, které si sem přišly zazpívat děti všech ročníků 1. stupně. Vánoční atmosféru podtrhly nazdobené vánoční stromečky. Sváteční nálada dýchla i na rodiče malých zpěváků, kteří je v nemalé míře přišli podpořit. Na závěr jsme si všichni společně zanotovali. Těšíme se na shledanou v novém roce 2020.

Za 1. stupeň Mgr. Sylva Hrubá

Knihovnická lekce, exkurze 4.C

14. listopadu 2019

Na knihovnickou lekci jsme zavítali 14.11.2019 do Městské knihovny v Břeclavi, kde jsme dozvěděli vše o vzniku papíru a písma.  Kromě historických zajímavostí se děti seznámily také s návštěvnických řádem a fungováním knihovny. Na závěr lekce si děti mohly samy vyzkoušet a rozluštit různá starodávná písma, která byla obrázková a jejich rozšifrování nebylo až tak jednoduché.  Po vypracování úkolů si děti mohly najít oblíbenou knihu dle třídícího systému knihovny, do které se potom v relaxační zóně s nadšením začetly.

Doufejme, že na děti, které městskou knihovnu prozatím nenavštěvovaly, zapůsobila tato lekce tak, že si také budou chtít zařídit svůj vlastní průkaz čtenáře, díky kterému budu moct i nadále samy objevovat čarovný svět pohádek a příběhů.

Po návštěvě knihovny jsme pokračovali v získávání vědomostí a šli jsme na exkurzi do tiskárny Moraviapress, kde nám bylo ukázáno, jak vlastně vznikají časopisy, jaké stroje je nutné mít a jak moc je finančně nákladné vyrobit časopis.  

Po návratu z tiskárny děti byly tak moc nadšené, že se rozhodly pro vytvoření třídního komiksu.

Lebdušková Barbora

Halloween ve 4.C

25. října 2019

V pátek se na naší škole stala podivná věc - na chodbách i ve třídách se začala objevovat různá strašidla, duchové, čarodějnice nebo kostlivci. Jakékoliv obavy, vystřídalo nadšení, jak šikovné a nápadité máme žáky, když se dokázali tak krásně nalíčit a obléci do strašidelných kostýmů. Ano, Halloween ovládl celou třídu 4.C. Děti splňovaly všemožné úkoly z M, ČJ, PV, Aj za které dostávaly po zásluze od paní učitelky sladkosti. Den jsme zakončili vyrobením strašidla z papíru, která nám zdobí prostory chodby. A i když je Halloween svátkem americkým, nezapomněli jsme si připomenout náš významný svátek „Dušičky“, který si u nás připomínáme každoročně 2.11.

Barbora Lebdušková

Beseda s ilustrátorem Adolfem Dudkem

9. 10. 2019

My z 3. B a 3. C jsme velice rádi přijali pozvání do Městské knihovny v Břeclavi na besedu se známým ilustrátorem dětských knih panem Adolfem Dudkem. Pan Dudek je skvělý malíř, ale také dobrý bavič. V zábavném programu plném vtipů a her nás seznámil s prací ilustrátora od počáteční inspirace až po vznik celé knihy.

Užili jsme si spoustu legrace a malování. Také nám podepsal knížky, které jsme doma našli ve své knihovničce. Hodinka utekla a vůbec se nám nechtělo odcházet.                                              

Eliška Ščuková

 

Komentovaná vycházka do lesa 1.C

24. 10. 2019

Ve čtvrtek 24. října jsme  svižným tempem vyrazili od školy směr Kančí obora. Tady na nás čekal Ing. Filip Šálek z občanského sdružení Lužánek. Prozkoumali jsme spolu taje lužního lesa, zjistili jsme, kteří obyvatelé se v lese ukrývají. Využili jsme naše znalosti z hodin prvouky, určovali jsme druhy stromů a uvědomili jsme si, že než ze semínka vyroste strom, musí přečkat mnohá nebezpečí. Na závěr pro nás pan Šálek  připravil velké překvapení. Děti si samy zasadily malý doubek. Přejeme mu hodně sil a příznivého počasí. Do školy jsme dorazili s hřejivým pocitem, že i my, malý, můžeme udělat něco užitečného pro naši přírodu.

Mgr. Sylva Hrubá, třídní učitelka

Velké říjnové čtení

3. října 2019

Dnes jsme šli do knihovny na Velké říjnové společné čtení. Akce se zúčastnily celkem tři třídy, ze ZŠ Slovácká 5. C, 5. B a ze ZŠ Kupkova 5. A. Paní knihovnice nás hezky přivítala. Někteří žáci předvedli svou knihu a pak z ní něco přečetli. Já jsem byl jeden z nich. Protože si děti ze ZŠ Kupkova přinesly pouze dvě knihy, tak další byly požádány, aby přečetly něco z hororu od paní knihovnice. V knihovně se mi moc líbilo a chtěl bych tam ještě někdy jít.

Michal Valenta, 5. C

 

Dnes jsme šli ze školy v 8:00 hodin do knihovny na Velké říjnové společné čtení. Došli jsme tam my z 5. C, třída 5. B a také 5. A ze ZŠ Kupkova. Každá třída si sedla a poslouchala, co říká paní knihovnice. Až dopovídala, tak z každé třídy šel jeden žák prezentovat svou knihu. Sedli si ke stolu a mluvili do mikrofonu. Celkem šly z každé třídy 3 – 4 děti. Já jsem knihu prezentovat nechtěla, protože jsem se styděla. Docela mi vadil ten mikrofon. Jinak to bylo super, moc se mi tam líbilo. Při odchodu nám daly paní knihovnice Racio kolečka.

Laura Buchtová, 5. C

 

Dnes jsme navštívili knihovnu v Břeclavi. Konalo se zde Velké říjnové společné čtení. Akce se zúčastnily dvě třídy ze ZŠ Slovácká a jedna třída ze ZŠ Kupkova. Každý jsme měli donést knihu, kterou jsme přečetli. Měli jsme říct, jak se kniha jmenuje, najít si úryvek a potom ho přečíst.  Konalo se to ve velkém sále.

Míša Škrobáčková, 5. C

 

Preventivní program „Na silnici nejsi sám“

3. října 2019

Žáci 3. ročníku využili nabídku zúčastnit se preventivního programu zaměřeného na rizika v dopravě.

Policie ČR a Městská policie Břeclav nabídla dětem možnost vyzkoušet si nejen teoretické znalosti v učebně, ale také praktické dovednosti přímo na dopravním hřišti. 

Organizátorům vydařené akce děkujeme a věříme, že pomůže zvýšit bezpečnost dětí při přecházení vozovky i při jízdě na kole.

Vyučující 3. tříd

Druháci v Čističce odpadních vod v Břeclavi

Vody je na naší planetě málo a stále jí ubývá. Vodou musíme šetřit a to víme i my druháci. Kam teče špinavá voda z našich domácností? Co se s ní děje dále?

Na skvělou prohlídku nás zavedl pan Karel Jakubík po areálu čističky odpadních vod a vše nám zajímavě vysvětlil. Vidíme, že vyčistit vodu není jako vyprat špinavé tričko. Je to složitý proces, ale určitě se vyplatí. A pomoci můžeme i my, když začneme každý ve své rodině. My to určitě zkusíme. Přidejte se k nám!

Druháci za Slovácké

Adresa školy

 • Základní škola Břeclav, Slovácká 40, příspěvková organizace
 • Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

 • Mgr. Martin Janošek
 • tel.: +420 519 361 282
 • e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kancelář, spojovatelka

 • Tel: +420 519 370 876
 • E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

 • IČ: 60680709
 • IZO: 102255113
  RED_IZO: 600112276 
 • č.ú.: 86-1846600207/0100