Co je to Scratch?

Co je to Scratch? Když učitel vyslovil toto slovo, tak si tuto otázku kladlo mnoho žáků naší školy, možná premýšlíte nad odpovědí i vy.

Scratch je programové prostředí, ve kterém naši žáci pracují v hodinách Informatiky od 5. do 9. ročníku. Seznamují se s prací a postupy opravdových programátorů v zábavném prostředí internetové stránky scratch.mit.edu. 

Začínáme s tvorbou jednoduchých tvarů, zapojujeme do výuky poznatky z matematiky a nejednou od žáků slyšíme "ahá...". A to je právě ten účel, který nový obsah předmětu informatika má splňovat. Propojení jednotlivý předmětů, poznatků a dovedností s praktickými aplikacemi dnešní doby.

Těšíme se z žáky na jejich další pokroky a tvorbu.

Jaroslav Hicl

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
ČÚ: 86-1846600207/0100