Postup futsalistů mezi nejlepších 8 týmů v ČR!

Mladší žáci (kategorie III. – 6. a 7. třída) postupují do republikového finále Školské futsalové ligy, kterou zaštiťuje Fotbalová asociace České republiky (FAČR)! Jedná se o obrovský úspěch, futsalisti naší školy se totiž tímto zařadili mezi 8 nejlepších týmů v celé zemi!

Finále jihomoravské divize H se konalo v úterý 18. ledna 2022 ve sportovní hale v Rousínově. Náš tým nejprve změřil síly se ZŠ Mládeže ze Znojma, z vyrovnaného zápasu kvůli vlastnímu gólu bohužel vyšel jako poražený. Hráči ZŠ Slovácká ale ani tak nic nevzdávali – v dalším zápase přehráli výběr z brněnské ZŠ Novolíšeňská poměrem 3:1 a byli i nadále ve hře o postup.

Poslední utkání proti brněnské ZŠ Bednářova nakonec znamenalo finále, jelikož právě Bednářova porazila Znojmo 3:2. Zatímco našemu soupeři stačila k celkovému prvenství remíza, my jsme museli vyhrát, a to ideálně vyšším rozdílem.

Kluci sehráli skvělé utkání, svého soupeře přehráli, a nakonec mu nasázeli celkem 11 gólů! Fantastický finiš turnaje tak znamenal, že ZŠ Slovácká si v minitabulce tří týmů vedla jednoznačně nejlépe a zaslouženě zvítězila. Odměnou je kromě poháru hlavně postup do konferenčního finále. Třešničkou na dortu je ještě ocenění Filipa Kepáka z 6.B coby nejlepšího střelce celého turnaje.

Základní škola Mládeže Znojmo – ZŠ Břeclav, Slovácká 40 3:1 (1:1)

ZŠ Novolíšeňská Brno – ZŠ Břeclav, Slovácká 40 1:3 (0:2)

Základní škola Brno, Bednářova 28 – ZŠ Břeclav, Slovácká 40 0:11 (0:5)

Tým hráčů ZŠ Slovácká byl složen celkem ze čtyř klubů – MSK Břeclav, FC Sparta Brno, TJ Moravan Lednice a FKM Podluží, přičemž všichni kluci za vzornou reprezentaci školy zaslouží velkou pochvalu. Gratulujeme!

Další kolo by se mělo konat někdy během následujících týdnů/měsíců. Ve východní konferenci si to rozdají o postup do velkého finále čtyři nejlepší týmy včetně ZŠ Slovácká, totéž se uskuteční také v západní konferenci, kam se zatím kvalifikovala Plzeň.

Reprezentanti školy: Šálek Michal, Režňák Matěj, Klenovec Marek (všichni 7.A), Beránek Martin, Lakatos Erik, Jurček Adam Josef, Hladík Martin (všichni 6.A), Kubík Vladimír (7.B), Čapka Ondřej (7.C), Kurial Tomáš, Kepák Filip (oba 6.B), Marinkov Christo (6.C)

Nejlepší střelec turnaje: Filip Kepák – 5 branek

Za tým tělocvikářů Honza Hloch

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
ČÚ: 86-1846600207/0100