Pěšky do školy

Akce Pěšky do školy se naše škola zúčastnila už podruhé. Letos se zapojilo neuvěřitelných 22 tříd a vytvořili jsme dokonce učitelskou edici. V průběhu jednoho týdně děti sbíraly body podle toho, jakým způsobem se do školy dopravily. Pokud přišly pěšky, na kole, koloběžce či hromadnou dopravou, dostaly jeden bod. Půl bodu získal ten, kdo použil auto, ale vystoupil z něj minimálně 300 metrů od školy a zbytek došel. Ten, kdo se nechal vysadit až téměř u vchodu, nezískal žádný bod.

Přestože naše škola v soutěži nezvítězila, musíme se pochlubit skvělými výsledky.

V celkovém počtu bodů za školu jsme se umístili na šestém místě. V počtu zapojených žáků a pedagogů hned na místě druhém. A v počtu zapojených tříd jsme byli třetí nejlepší v republice! Na naší škole jednoznačně zvítězila 8. C, která nachodila 99,5 bodů, za první stupeň byla nejlepší 2. C s 86 body.

Stojan na koloběžky, který byl hlavní cenou soutěže, nám tak unikl opravdu jen o kousek. Přesto se z nových stojanů můžeme radovat díky panu Malinkovičovi z firmy ALBA-METAL, spol. s r.o., který nám daroval čtyři stojany v ceně 25000Kč.

Věříme, že i díky tomuto daru budeme mít v dalším ročníku soutěže vyšší šanci na výhru.


Mgr. Marie Neradová

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
ČÚ: 86-1846600207/0100