1:0 pro němčinu – Slovácká opět vítězí!

Mgr. Blanka Kumštová

„Tooor! Gól!“ zaznívalo opakovaně během ledového dopoledne 4. listopadu 2021 na hřišti Sportovního areálu v Praze-Satalicích. Soupeřili zde finalisté soutěže 1:0 pro němčinu, kterou uspořádal Goethe-Institut. Po fotbalových zápasech se soutěžící přemístili ke stolům, kde museli ve třech jazykových disciplínách prokázat nejen své němčinářské znalosti. Naši žáci se poctivě naučili pojmenovat a najít na slepé mapě Německa 16 spolkových zemí, umístit do nich bundesligové kluby, naučili se téměř 100 nových slovíček z fotbalového pexesa a díky týmovému duchu v této hře excelovali nad svými soupeři.

Náš tým s názvem FC Lundenburg si z Prahy odváží kromě spousty nových zážitků i tu nejsladší odměnu – 1. místo! Žáci M. Šálek (7.A), J. Töviš (7.B), O. Čapka (7.C), M. Drgonec (7.C), E. Hübner (7.C) a P. Gargulák (7.C) si díky svému úsilí a poctivé přípravě vybojovali úžasný víkend v Berlíně, během kterého navštíví zápas bundesligového klubu Hertha Berlin.

Již v roce 2017 se naší škole podařilo zvítězit v kategorii děvčat, je úžasné a neuvěřitelné, že jsme úspěch zopakovali.

Za vítězství ale vděčíme také D. Sigmundovi (7.C), který se svými spolužáky natáčel soutěžní video. Bohužel se kvůli zranění nemohl zúčastnit samotného finále.

Kluci, děkujeme a teď hurá do Berlína!

Fotografie © Goethe-Institut; Foto: Petr Machan

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
ČÚ: 86-1846600207/0100