Příměstský tábor „Pohádkové divadlo“

Ve dnech 2. – 6. 8. 2021 probíhala u nás na škole „Letní výzva ITveSkole“ s názvem Pohádkové divadlo. Celý týden se nesl v duchu pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků.

V pondělí jsme se všichni seznámili s náplní pohádkové týdne, pustili jsme si pohádku, kterou všichni dobře znali. Některé děti přinesli i svoji pohádkovou knížku a tím jsme si vytvořili malou knihovnu.

V úterý jsme den započali malou rozcvičkou formou lehkých cviků z jógy. Cvičení na hřišti děti velmi bavilo.  Po svačině jsme začali pročítat scénář a vyrábět trpasličí čepice. Odpoledne jsme trávili čtením pohádek a zjišťováním čím se od sebe, ač stejná pohádka, liší.

Ve středu měli děti možnost využít svou kreativitu ve stavění pohádkových hradů. Úkol byl: postavit hrad, vymyslet mu název a zakončit krátkým příběhem. Děti se úkolu zhostily velmi dobře. Patří jim velká pochvala za jejich kreativitu v samostatné či skupinkové práci.  K této činnosti se stahovalo i kreslení pohádkového hradu do naší velké obrázkové galerie.

Čtvrteční den se nesl v duchu kouzelných zrcadel, které si děti hned po ranní rozcvičce v tělocvičně začaly vyrábět. Začali jsme taky trénovat na naše páteční vystoupení. Zde patří velké poděkování rodičům, kteří nám byli nápomocni v domácím trénování básniček a krátkých textů.

Páteční den byl pro děti velkou výzvou, měly možnost připravit svým rodičům malé pohoštění v podobě palačinek. Větší množství skončilo u dětí v bříšku, ale věřím, že si nakonec pochutnali všichni.  Po kulinářském umění jsme už jen trénovali na finální vystoupení. I přes nepřízeň počasí děti odehráli divadlo s velkým nadšením a tím to bych jim chtěla ještě jednou poděkovat za skvělou spolupráci při výrobě kulis, tvoření naší pohádkové galerie a plnění všech stanovených cílů.

Naší odměnou bylo nadšení a spokojené tváře dětí.  Příští rok se budeme těšit na viděnou!!

Barbora Budínová

Eva Krutáková

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
ČÚ: 86-1846600207/0100