Příměststký tábor „Time Travellers“

Ve dnech 26. – 30. 7. 2021 probíhal na naší škole druhý příměstský tábor zaměřený na angličtinu, tentokrát s názvem „Time Travellers“ a i nyní nás celým táborem doprovázel dětmi oblíbený autor zábavných a naučných videí Steve a jeho ptačí kamarádka Maggie.

Tábor měl bohatý program, přičemž každý den byl zaměřen na jiné téma. Stroj času nás zanesl do různých období v historii, po celý týden děti dopoledne sledovaly spoustu zábavných tematických videí, vyplňovaly zajímavá cvičení v pracovním sešitě a tvořily výrobek. Při vyrábění si opakovaly slovní zásobu, kterou daný den probíraly. Poté hrály anglické stolní hry a po obědě hry v tělocvičně. Zájemci hráli fotbal a jiné pohybové hry na školním hřišti. Na závěr každého dne měly děti volný program, kdy si již hrály dle své libosti.

V pondělí jsme zahájili tábor, představili jsme se, každý o sobě řekl pár vět anglicky. Den jsme začínali tématem „Ancient Egypt“, kde jsme se přenesli do dob faraonů a stavění pyramid. Děti luštily tajemný kód složený z hieroglyfů, popisovaly mapu starověkého Egypta a plnily další úkoly v pracovním sešitě. Poté jsme se pustili do výroby masky faraona Tutanchamona a dalších egyptských ozdob, zájemci si vytvořili i mumie z gázy. Posledním výrobkem dne byly mumie z párků a listového těsta, takže děti si egyptského motivu užily doslova do sytosti….

Úterní námět „Medieval Times“ byl velmi zábavný, děti se podrobně seznámily s časem středověku, se životem králů, šlechty i poddaných. A protože ke středověku patří impozantní hrady, každé dítě si vyrobilo a nakreslilo stojánek na tužky v podobě hradu a všichni se nemohli dočkat, až budou své překrásné stojánky používat doma.

Středa byla plná zámořských cest a objevování nových světů, jelikož se jednalo o téma „The Age of Exploration“. Děti se poučily o plavbách Kryštofa Kolumba, zopakovaly si názvy světadílů a dozvěděly se, které plodiny přišly z Ameriky do Evropy a naopak. Výrobkem dne bylo objevitelské tričko, které se všem dětem velmi povedlo, a děti je následně hrdě nosily.

Čtvrtek probíhal ve stylu „The Future“, přičemž děti zapojily svoji fantazii na plné obrátky a vymýšlely spoustu námětů a strojů z budoucnosti, včetně vytvoření dopravního prostředku budoucnosti, který jim bude sloužit jako krabička na drobnosti. Děti dostaly na výběr, zda si vyrobí tento výrobek nebo autobus Double-Decker, který se osvědčil v minulém táboře a jehož kreslení děti velmi bavilo.

Na pátek se všechny děti mimořádně těšily a měly k tomu velký důvod. Tématem dne byl „The Secret Treasure“, čili hledání tajného pokladu. Nejdříve jsme hráli pantomimu v tělocvičně a následně se děti odebraly na hřiště, kde je čekalo 5 záhadných bytostí, u kterých děti plnily úkoly v angličtině. Poté všichni účastníci hledali poklad, vodítkem jim byla peříčka, která Maggie poztrácela po cestě, když poklad ukrývala. Poklad byl důkladně schován ve větvích stromů, takže nebylo úplně jednoduché jej nalézt, ale podařilo se. Děti následně poctivě překládaly tajnou zprávu od Steva a Maggie a radovaly se z drobných dárečků v pokladu. I tento tábor byl plný zábavy, her a vyrábění, čas plynul velmi rychle a stejně jako ten předešlý, uplynul rychlostí blesku. Děti si z něj odnesly spoustu milých vzpomínek, nových vědomostí a výrobků, které jim budou tento letní čas připomínat po následující měsíce….

Iva Jakubíková

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
ČÚ: 86-1846600207/0100