PŘEDNÁŠKA PROFESORA RADKA PTÁČKA

Učitelská profese je psychicky velmi náročná nejen v dnešní covidové době, ale obecně. Ostatně stejně jako všechny profese, kde pracujete s lidmi. Baví mě (dříve popuzovaly) hlášky některých mých známých typu: “Jo, učitelé, ti mají dva měsíce prázdnin…. “ apod. S úsměvem na to reaguji: „Chtěla bych Tě vidět jeden den ve škole před tabulí.“  

Dnes a denně zažíváme stresové situace, které musíme zvládnout. Ale je to čím dál těžší. A proto bych chtěla poděkovat panu řediteli, že nám umožnil setkání s odborníkem, klinickým psychologem a psychoterapeutem v jedné osobě Prof. PhDr. Radkem Ptáčkem, Ph.D. 

Naše společné setkání se uskutečnilo 12. 4. 2021, samozřejmě on-line, pod názvem Stres       a syndrom vyhoření u pedagogických pracovníků. Podle pana profesora patří učitelská profese právě k těm, kde se lze se syndromem vyhoření setkat nejčastěji. Velmi hezky a názorně nám vysvětlil, jak se k nám tento syndrom zákeřně připlíží, ale zároveň nás seznámil, jak mu předcházet, jak se obrnit, pečovat o sebe a nepoddat se mu. Přednáška byla velmi zajímavá, názorná a povzbuzující. Sama za sebe můžu říct: „Zatím je to se mnou dobré.“ I když před ní jsem o tom dost pochybovala. 

Ve spolupráci se ŠPP napsala Hana Martáková 

 

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
ČÚ: 86-1846600207/0100