Republikové finále Poháru Rozhlasu

Mladší a starší žáci naší školy se v úterý 6. června 2017 zúčastnili v Kladně nejvyšší úrovně Poháru Rozhlasu.

Po strastiplné cestě jsme bojovali o umístění mezi osmi nejlepšími týmy v České republice. Základních kol se zúčastnilo 50 000 žáků a žákyň a proto již účast mezi nejlepšími je velikým úspěchem práce mladých atletů a jejich tělocvikářů. Úspěch potrhuje i to, že více než jeden tým ve finále soutěže měly jen tři školy.

Mladší žáci odvedli standartní výkon a přes mírné zhoršení v počtu bodů obsadili skvělé a nepopulární bramborové čtvrté místo. Tahouny družstva byli Víťa Hlavenka, Ríša Struška, Dan Fabikovič, Michal Zrůna, Filip Jandásek a velmi dobře je doplnili Petr Prokeš, Tom Wozar, Martin Marták a Lucas Harris. Gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci školy.
Výkon starších žáků byl ovlivněn nezdarem v úvodní disciplíně – štafetě, když jedna z předávek dopadla špatně. I přesto naší kluci bojovali, ale osmé místo odvrátit nedokázali, protože bodová ztráta ze štafety byla značná. To je sport. Lídry družstva byli Dan Kostrhun, Petr Gaszcyk, Adam Elsner, Tomáš Oberndofer a Adam Zobač, ale poděkování za velmi pěkné výkony patří také Vojtovi Kyliánovi, Marku Salayovi, Vojtovi Strakovi a Samovi Polachovi.

Nezbývá si jen přát, aby podobných úspěchů bylo v budoucnu co nejvíce.

Archiv fotogalerie

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
IZO: 102255113
ČÚ: 86-1846600207/0100