Návrat do minulosti

23.ledna 2020     

Jaké to je, vrátit se zpět do minulosti? To si vyzkoušeli žáci 9.A, když si ve 2.C při hodině českého jazyka zavzpomínali na své školní začátky. Společně s druháčky si např. zopakovali pravopis i/y po měkkých a tvrdých souhláskách a procvičili si psaní ú/ů. Také si připomněli krasopis (psaní psacím písmem podle předlohy), což některým dělalo nemalé potíže. A jak se jim ve 2.C líbilo? To můžete posoudit sami z přiloženého hodnocení a fotografií.

Soňa Chlubnová

 

Hodnocení deváťáků:

Dnes jsme byli navštívit naše druháčky. Moc se mi to líbilo. Upřímně, byli chytřejší než my. Zdálo se mi to jako skvělá zkušenost. Ráda jsem poznala malé spolužáky a uvědomila jsem si, jak ten čas letí. Chci druháčkům vzkázat, že jsou moc šikovní, překonali i nás deváťáky. Já jsem zjistila, že toho ještě hodně neumím. Takže moc děkuji. (Petra)

Zjistila jsem, že bych si mohla zopakovat ú, ů, u, protože mi to moc nešlo. Paní učitelka byla moc milá a děti byly šikovné a hodné. (Terka)

Ve druhé třídě se mi líbilo, protože bylo fajn porovnat nejen znalosti, ale i třídu. Měli hodně nových věcí a vychytávek, co za nás nebyly. A připomněla jsem si i některé poučky, které už jsem si nepamatovala. (Eva)

Byla to zábava, zjistil jsem, v čem chybuju. Byla to jiná hodina, než na jakou jsem zvyklý. Druháci byli chytřejší, než jsem čekal. Měli to tam modernější, než když já byl ve druhé třídě. (David)

Bylo to zajímavé, podle mě to byla ta škola hrou, jak řekl J. A. Komenský. Ty tablety, podle mě nejlepší věc, dotyková tabule s Xboxem, to taky bylo wow! Basketbalový koš, fotbálek, hračky, hry, knížky…Naše jediná zábava ve 2. třídě byl koberec v rohu třídy. Dokonce jsem se naučil, že se píše iglú s čárkou. (Dominik)

Moc se mi to líbilo. Nejlepší bylo u, ú, ů. Byla to zábava. Mohlo by to být častěji. Na to, že to byli druháci, tak byli chytří. Paní učitelka si pro nás připravila hezký program. (Markéta)

Bylo to fajn a jsem rád, že můžu porovnat, co jsem dělal já ve 2. třídě a jaká je tam teď technika. Druháčci byli hodní a ochotní. Myslím, že to bylo příjemné pro nás i pro ně. Byli velice šikovní a jsem rád, že jsem tam mohl jít. (Filip)

Hodina s 2. C se mi líbila. Ale zjistil jsem, že 2. C je chytřejší než já sám. Čekal jsem, že je budu učit já, ale oni učili mě. (Vojta)

Hodina s druháčky se mi líbila. Byla poučná a vtipná. Líbilo se mi, že jsem si procvičil vyjmenovaná slova a také tvrdé a měkké souhlásky. Líbilo se mi také připomenutí přísloví. (Kryštof)

U druháčků se mi líbilo. Myslím, že budou chytrá generace. Občas jsem si připadala trochu hloupoučká, ale kdo by nebyl, když před sebou vidí tolik nadaných dětí. Program byl připravený dobře, u přijímaček nám to pomůže. (Veronika)

Hodina českého jazyka na 1. stupni se mi dnes obzvlášť líbila. První dojem byl úsměvný. I když jsem věděla, že ty děti budou malé, nečekala jsem, že až tak. Paní učitelka byla velmi vtipná. Když jsme odcházeli, cítila jsem se dost trapně, protože děti ve 2. třídě toho ví pomalu víc než my. (Kája)

Hodina u druháčků se mi moc líbila. Paní učitelka si pro nás připravila moc hezký program. (Magda)

Návštěva se mi líbila, aspoň jsem viděla rozdíl mezi deváťáky a druháky. Druháci mě překvapili, kolik toho ví a umí. Zopakovala jsem si, co jsem probírala už dávno, trochu jsem se zastyděla, že toho moc neumím, hlavně přísloví. Tato návštěva mi připomněla mladá léta. Paní učitelce děkuji, že to měla pěkně připravené. (Ema)

Čekala jsem, že to bude horší, že nic nebudu vědět. Nejvíce mě překvapilo vybavení třídy. (Adéla)

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
ČÚ: 86-1846600207/0100