Projektový den “Kuchyně německy a anglicky mluvících zemí“

12. února 2020

Týmová práce se opět osvědčila! Třída 8.B si zpříjemnila středu 12.února 2020 svým dlouho připravovaným projektovým dnem ve spolupráci s jejich vyučujícími německého a anglického jazyka. Dvojjazyčný projekt s názvem “Kuchyně německy a anglicky mluvících zemí“ zahrnoval různé fáze přípravy a následnou celodenní realizaci, na které se podíleli všichni zůčastnění, přičemž žáci pracovali ve dvou skupinách, jedna anglicky a druhá německy.

Rozvržení projektu do čtyř částí probíhalo následovně: První – teoretická část seznámila žáky anglické skupinky s typickými pokrmy všech regionů Německé spolkové republiky, a následně žáky německé skupinky se zajímavými pokrmy z anglicky mluvících zemí. Všichni předvedli zajímavě a hezky vypracované prezentace s mapkami a popisy.

Druhá část, která ověřovala nabyté kulinářské znalosti díky populárnímu on-line kvízu “Kahoot“, speciálně připravenému k této příležitosti, proběhla za příjemné vůně anglického čaje Earl Grey a máslové chuti typických skotských sušenek.

Poté se už všichni těšili na přesun do školní kuchyňky a na realizaci třetí a čtvrté části projektu, kde jedna skupinka žáků předvedla velmi originální scénku “At the restaurant“ a následně, za vedení paní učitelky Konečné, již žáci ovládli sporáky a kuchyňské nástroje, aby za necelou další vyučovací hodinu ucítili vůni vybraných pokrmů – vídeňského řízku s bramborem a salátem, a krásně povedenými palačinkami jako dezert.

Závěrem si ještě někteří velmi profesionálně “zaklapali“ tzv. “Cup Song“ a dobře najezení jsme se spokojeně rozloučili.

Průběh projektového vyučování jsme si díky uvolněné a přátelské atmosféře všichni nesmírně užili.

Mgr. Jitka Konečná, Bc. Dagmar Tesaříková, Mgr. Lucie Holečková, Bc. Michal Studýnka

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
ČÚ: 86-1846600207/0100