Hustopečské skákání

6. února 2020

Ve čtvrtek 6. 2. 2020 se náš tým mladších žáků, starších žáků a žákyň rozjel do Hustopečí na oblíbené závody ve skoku vysokém Hustopečské skákání. Na umělém povrchu hustopečské sportovní haly si naši reprezentanti vedli velmi dobře.

Soutěž zahajovali mladší chlapci, ročníky 2007 – 2008. V této kategorii byli nominováni dva žáci ze 7. A. Úspěšnějším z této dvojice byl Jakub Sýkora, který svým skokem ve výšce 146 cm obsadil celkové 3. místo. Stejné umístění získal i v rámci okresní soutěže. Adam Pohanka, který dokázal překonat laťku ve výšce 135 cm, skončil na pěkném 5. místě.

Nejúspěšnější břeclavskou závodnicí byla Tereza Němečková (8. A). V konkurenci dalších 20 dívek dokázala zlepšit svůj dosavadní nejlepší výkon o 6 cm, na krásných 153 cm. Obsadila tak celkové 1. místo, a stejné umístění na špici i v rámci okresního přeboru. Zvládla přeskákat i závodnice atletických oddílů. Další pódiové umístění získala Veronika Vašíčková (8. B). Za zdolaných 149 cm výšky získala v okresní soutěži krásné 3. místo. Třetí starší dívka Jana Piškulová (8. A) jen velmi lehce shodila laťku ve stejné výšce a výkonem 145 cm obsadila hezké 4. místo v okrese. Škoda neúčasti Adély Turečkové, závod mohl být ještě zajímavější.

Starším klukům se v Hustopečích příliš nedařilo. Ze dvojice našich závodníků se Jiří Michlovský (8. A) výkonem 145 cm umístil na 13. příčce. Závodu se zúčastnil také Dominik Navrátil.

Všem závodníkům děkujeme za reprezentaci školy, snahu a skvělé výkony.