Podzimní Praha

7. – 8. listopadu 2019

Již tradičně se žáci 9. ročníku vypravili do Prahy, aby v rámci občanské výchovy navštívili Poslaneckou sněmovnu Parlamentu ČR.

Na 9.C čekalo toto dvoudenní putování 7. – 8. listopadu 2019. Přestože jsme se báli sychravého, nevlídného počasí, Praha nás uvítala rozesmátá a zalitá slunečním svitem. Díky tomu jsme se mohli první den pokochat kouzelnou vyhlídkou z Petřína, kam nás vyvezla lanovka, ti nejodvážnější vyšplhali dokonce až na vrchol rozhledny, ti zvídavější prozkoumali zrcadlové bludiště vedle rozhledny.

Na Pražském hradě jsme prozkoumali četná zákoutí Svatovítské katedrály a poté navštívili i Zlatou uličku.

Večer jsme navštívili kino se 4D efekty a zhlédli film, inspirovaný skutečnou událostí ze 2. světové války, Bitvu o Midway.

Po velmi časném budíčku jsme se druhý den mohli zúčastnit mimořádného zasedání parlamentu. Po důkladné kontrole, kdy jsme všichni prošli bezpečnostními rámy, jsme se usadili na galerii pro veřejnost a sledovali hemžení pod sebou. Že je prostor sněmovny relativně malý, mnohé žáky překvapilo méně v porovnání se samotným průběhem zasedání. Zatímco řečník pronášel svůj projev, polovina sálu mu nevěnovala pozornost, tu zabraly tablety a notebooky, svačina či telefonický hovor.

Ze sněmovny jsme prošli uličkami Malé Strany kolem Lennonovy zdi až ke Karlovu mostu. Na druhém břehu Vltavy nás čekala plavba lodí s výkladem. Odtud to bylo už jenom kousíček na Staroměstské náměstí, kde jsme si prohlédli orloj. Na Václavském náměstí se každý občerstvil dle svých chutí a v pozdním odpoledni nás nabral na palubu vlak RegioJet, který nás odvezl domů.

Mgr. Blanka Kumštová

 

Exkurze do Prahy očima žáků

Asi nejvíc se mi líbilo 4D kino, protože to byl dobrý film a byl to zážitek, pak ta loďka, protože byl krásný výhled a bylo tam teplo. A na Karlově mostě se mi líbili pouliční umělci.
D. Bachmanová

Eskalátory, byly fakt super.
S. Hadbabná

Noční procházka Prahou, ta světla a atmosféra, potom barevné skleněné mozaiky v katedrále sv. Víta a cesty městskou hromadnou dopravou, protože jsem viděla každodenní Prahu.
M. Vlašicová

4D kino a Bitva u Midway. Ten film byl dokonalý a hodně zajímavý. Potom parlament, byla jsem překvapená, jak to tam funguje.
Z. Nešporová

Dobrá byla projížďka lodí, sice tomu pánovi nebylo skoro rozumět, ale ten výhled z lodi se mi líbil. Dobrý byl i orloj, sice to bylo krátké, ale pěkné.
T. Ďurišová

Nejvíce se mi líbilo 4D kino, až na to, že nás to „kopalo“ do zad. Výlet na Petřín byl taky hezký, i když zrcadlové bludiště se mi zdálo docela malé. A ještě výlet na loďce, jenom by to chtělo lepšího průvodce.
M. Lokajová

Můj nejlepší zážitek byla návštěva kina se 4D efekty. Potom byla dobrá procházka po Praze, protože jsme viděli spoustu památek. A nesmím zapomenout na cestování metrem.
A. Šmigura

Kino. Mám moc ráda válečné filmy a tento se stal jedním z mých nejoblíbenějších. Parlament. Viděla jsem spoustu známých tváří. Ovšem jejich nevychovanost překračovala veškeré meze. A Zlatá ulička. Vždycky jsem tam chtěla jít.
D. Spálovská

Nejvíce asi ta Poslanecká sněmovna, Prahu mám již mnohokrát prochozenou, ale tady jsem ještě nikdy nebyla. Kladně hodnotím i cestu Petřín – Pražský hrad – Zlatá ulička. Jsem ráda, že jsem se odhodlala vyšplhat na rozhlednu, měli jsme fakt krásně, takže byl skvělý výhled. (…) Zlatá ulička byla fakt nádherná. Moc se mi líbily ty malé domečky a všechno to bylo takové hezké.
N. Procházková

Byla jsem zklamaná z parlamentu. Poslanci se chovali nehorázně neslušně. Jeden mluvil, ostatní telefonovali, povídali si, jedli jogurt. Přijde mi to neslušné. Jsem nadšená, že jsem vylezla na Petřínskou rozhlednu. Nejvíc se mi líbilo hudebně-taneční vystoupení černošské skupiny na Karlově mostě. Úžasné zpestření dne.
K. Reháriková

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
ČÚ: 86-1846600207/0100