Slovácká na republikovém finále atletického čtyřboje

Ve středu 10. října 2018 se konalo v Opavě na krásném historickém atletickém stadionu republikové finále nejlepších vícebojařů v kategorii starších žáků. Naše škola se na tuto akci nominovala vítězstvím v krajském kole. Výkony v krajském kole ještě nebyly optimální, a proto kluci využili každou možnost, aby natrénovali disciplíny, kde měli ještě rezervy. Slovácka vyslala na tuto akci to nejlepší, co měla.

V den závodu nás přivítalo velice příjemné počasí, slunečno a bezvětří, ideál. První disciplína se ukázala jako klíčová. V běhu na 60 m odvedli všichni ze Slovácké svůj lepší standart a to bylo dobré znamení. V dalších disciplínách, ve vrzích, se klukům podařilo své výkony buď výrazně zlepšit, nebo ponechat podobnou hodnotu z krajského kola. Po třech disciplínách byli kluci na druhém místě.

Třetí kolo disciplín, skoky, byly klíčové pro rozhodující umístění. Bohužel tady se chlapcům moc nevedlo. Jak ve skoku dalekém, tak i vysokém jsme výrazně zaostali za výkony z krajského kola.

S napětím jsme očekávali pořadí po třech disciplínách. Obrovské překvapení bylo, když Slovácká byla stále na druhém místě. Bohužel poslední disciplína, běh na 1000 m, nepatří k našim nejlepším disciplínám a minimální bodové rozdíly znamenaly, že kluci musí běžet na hranici osobních rekordů.

            Kluci běželi, co jim síly stačily, ale umístění v běhu muselo celkovým pořadím pořádně zamíchat. Při závěrečném vyhlašování všechna družstva se zatajením dechem čekala, jak to vlastně dopadlo.

            Konečné 6. místo je vynikajícím umístěním, přestože toto umístění mohlo být i lepší. Chlapcům patří poděkování, jakým způsobem celou akci zvládli. Školu, obec a jihomoravský kraj na této akci vzorně reprezentovali tito žáci. Richard Struška, Vít Hlavenka, Michal Zrůna, Petr Prokeš a Erik Slatinský.

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
IZO: 102255113
ČÚ: 86-1846600207/0100