Projekt EDISON 19. - 23.2.2018 - Závěrečná zpráva

V týdnu od 19. 2-23. 2. 2018 nás v rámci programu EDISON navštívilo pět zahraničních studentů celkem ze čtyř států - Indonésie, Tchaj-wanu, Číny a Turecka.

V pondělí proběhlo přivítání zahraničních studentů paní ředitelkou. O prohlídku školy se postarali vybraní žáci z osmých a devátých tříd.

Následně už probíhal program v jednotlivých třídách – jazykových i běžných. Naši zahraniční hosté měli připravené přednášky o jejich zemi. Žáci měli možnost dozvědět se více o jiných zvycích, kultuře a tradicích.  

O odpolední program se postarali dobrovolníci z jednotlivých jazykových tříd. Deváťáci v pondělí provedli naše hosty po Břeclavi. V úterý navštívili za doprovodu sedmáků zámek Lednice. Středa se nesla v duchu vaření, kdy osmáci uvařili české přesňáky a mohli ochutnat také něco z indonéské a tchajwanské kuchyně. Ve čtvrtek si naši hosté otestovali znalosti o České republice, naučili se vrtěnou a několik českých slov a frází.

Jazykové třídy také společně se zahraničními hosty připravily program na závěrečné rozloučení. Žáci 6. B předvedli tradiční turecký tanec, žáci ze 7. B nacvičili tanec za doprovodu populární čínské písně, 8. B ukázala tradiční indonéský tanec. Deváťáci však překvapili nejen žáky, ale i učitele, když pod vedením hosta z Tchaj-wanu zazpívali jednu z tchajwanských populárních písní současné doby v čínštině.

Žáci během tohoto týdne načerpali nové vědomosti a zkušenosti. Některým se podařilo odbourat jazykovou bariéru či ostych. Tento projekt byl obrovským přínosem pro žáky naší školy. 

Závěrem mnohokrát děkujeme rodičům našich žáků, kteří byli ochotni tyto zahraniční studenty ubytovat a celý týden se o ně starat.

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
IZO: 102255113
ČÚ: 86-1846600207/0100