Projekt EDISON - Slovo ředitelky školy

Vážení rodiče,

naše škola se v letošním školním roce zapojí do projektu EDISON. Termín projektu je stanoven na týden 19.2.– 25.2.2018. Mladí stážisté z cizích zemí budou představovat za pomoci prezentační techniky své země. Stručné informace o každém z nich (včetně odkazu na živé představení na Youtube) najdete na našem webu, jakmile je obdržíme.

Besedy se stážisty plánujeme pro žáky 5. – 9. ročníku a doufáme, že budou interaktivní a spontánní. Veškerá komunikace mezi žáky a stážisty bude samozřejmě probíhat pouze v angličtině (všichni stážisté ovládají jazyk minimálně na úrovni B2), žáci tedy budou mít ideální příležitost využít své znalosti a procvičit si konverzaci.

Pro účast v projektu musí škola splnit několik povinností a finančních závazků. Jednou z povinností je zajistit pro stážisty ubytování. Stážisté preferují ubytování v hostitelských rodinách, protože chtějí co nejvíce poznat naši republiku, kulturu, zvyky atd. Obracíme se proto na Vás s prosbou, zda byste mohli v termínu od 19.2. do 25.2. ubytovat v rodině jednoho stážistu (nebo i více). Zajišťovat pro ubytovaného stravu nebo jakýkoliv program není povinností hostitele. Jsme si vědomi toho, že ubytování bude pro rodinu jistou zátěží, může být ale také příležitostí ke konverzaci v anglickém jazyce a příležitostí dozvědět se veškeré informace o jeho zemi - i takové, které nejsou běžně dostupné.

Pokud by někdo z Vás projevil ochotu ubytovat některého stážistu, prosím, abyste mne co nejdříve kontaktovali mailem nebo telefonicky a já Vám poskytnu veškeré bližší informace.

Jsem přesvědčena, že zapojení do projektu přinese žákům mnoho nových a zajímavých informací a také velkou příležitost aktivně využívat znalosti angličtiny. Pokud přispějete k přípravě na projekt ubytováním stážisty, budeme Vám velice vděčni.

Předem děkuji a jsem s pozdravem

Mgr. Iva Jobánková
ředitelka školy

Profily stážistů

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
IZO: 102255113
ČÚ: 86-1846600207/0100