Velké říjnové společné čtení

VŘSČ v břeclavské knihovně

10. 6. 2017

Každým rokem se v břeclavské knihovně koná Velké říjnové společné čtení. Cílem je seznámit čtenáře s knihami, které čtou jejich vrstevníci.

Žáci si přinesou s sebou přečtenou, či rozečtenou knihu, vysvětlí ostatním, proč si přinesli právě tuto knihu, a poté z ní krátký úryvek přečtou.

Sejde se tak vždy velmi zajímavá sbírka. Někdo si raději přečte literaturu faktu, životopis známé osobnosti, ostatní dají přednost fiktivním příběhům, tedy beletrii.

Pro většinu zúčastněných se mnohdy jedná o první zkušenost s mluvením na mikrofon. V kombinaci se zaplněným sálem stejně starých čtenářů již vzniká silná adrenalinová situace.

Naše 9.A se s těmito úskalími vypořádala ukázkově. Většina žáků si knihu pečlivě vybrala a přes počáteční obavy všichni dokázali své ukázky přečíst.

Abych v tom žáky nenechala plavat samotné, seznámila jsem je také s knihou, kterou jsem nedávno dočetla. Autorkou je Iva Procházková, jejíž jméno najdeme i v čítance pro 7. ročník u ukázky z knihy Čas tajných přání. Do knihovny jsem ale zvolila knihu pro starší čtenáře, Soví zpěv. Podtitul zní Záznam o katastrofě.

Pro ty, kdo sice neradi čtou, ale rádi prožívají příběhy různorodých postav v mnohdy odlišných světech, má Městská knihovna Břeclav úžasnou nabídku. Najdete zde desítky nových, současných knih v podobě CD. Velmi kvalitní audioknihy namluvili vynikající herci, příběh je častokrát podtržen hudbou. CD si může zdarma půjčit každý, kdo má v knihovně průkazku čtenáře.

Mgr. Blanka Kumštová

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
IZO: 102255113
ČÚ: 86-1846600207/0100