Ve sběru špačků jsme na 1. místě!

Naše škola se zapojila do projektu Špačkoš organizovaného pod záštitou Sazka olympijského víceboje. Žáci poctivě sbírali všechny zbytky pastelek a tužek, které se už k vymalovávání či rýsování nehodily. Kritériem správného špačku byla délka. Nejdelší špaček mohl mít maximálně 8 cm. Ideální délka je 3–4 cm. Děti tak pastelky a tužky užívají na maximální možné délky.

Náš školní špačkoš jsme naplnili neuvěřitelnými 7200 g zbytků pastelek a zajistili tak naší škole celorepublikové prvenství.

Nasbírané špačky budou zužitkovány v terapeutické dílně společnost STROOM Dub, kde z nich osoby s pohybovým omezením slepí nejrůznější skulptury. Tato díla budou následně vydražena a z nich získané finanční prostředky poslouží České olympijské nadaci k podpoře sportujících dětí.

Děkujeme všem, kteří se do sběru špačků zapojili.

Více informací na www.spackos.cz a Více než 100 kilogramů! Špačkoš má své vítěze | Sazka Olympijský víceboj (sazkaolympijskyviceboj.cz)

Mgr. Marie Neradová

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
ČÚ: 86-1846600207/0100