Statečné výkony našich atletů v krajském finále Poháru rozhlasu

Ve středu 17. května proběhlo na stadionu břeclavské Lokomotivy krajské kolo Poháru rozhlasu. Ve velmi chladném a deštivém počasí atleti předvedli mimořádně bojovné a obětavé výkony, někteří z nich dokonce na úrovni osobních maxim.

Družstvům starších i mladších žáků se v konkurenci škol z celého kraje podařilo zvítězit, a to s drtivou převahou, mladší žákyně skončily druhé o 55 bodů za vítězkami, starší žákyně obsadily sedmé místo.

Z individuálních výkonů si zaslouží vyzdvihnout osobní rekord 142 cm Sabiny Moore ve skoku vysokém starších žákyň, první a druhé místo ve skoku vysokém mladších žákyň Terezy Průdkové a Viktorie Šebestíkové (obě 140 cm), druhé místo Antonína Baránka v hodu kriketovým míčkem (59,40 m), čas 7,60 s na 60 m v dešti a protivětru (2,1 m/s) Richarda Smolíka (první místo), který přidal i vítězství ve skoku dalekém za 566 cm, kde ho na druhém místě doplnil Lukáš Drobilič (553 cm). Nevídané představení předvedli borci ve skoku vysokém, kde Lukáš Drobilič obsadil třetí místo za 182 cm a Vítek Elsner v silné konkurenci zvítězil v osobním rekordu 190 cm. Vítek přidal i vítězství ve vrhu koulí (11,60 m). V závěrečných vytrvalostních disciplínách se pak vynikajícím způsobem prosadili naši běžci v čele s Patrikem Totkou, který zvítězil v běhu na 1500 m i s poraněným kotníkem. Dominik Meissner s Michalem Šálkem v této disciplíně zaznamenali kvalitní časy 5:07,17, resp. 5:08,84. V běhu na 1000 m obsadili druhé a třetí místo Štěpán Frýdek (3:15,79) a Tomáš Brhel (3:22,36).

Dařilo se také štafetám na 4x 60 m. Starší žáci ve složení Meissner, Drobilič, Smolík a Elsner zvítězili v čase 29,48 s., mladší žáci Frýdek, Beránek, Brhel a Malinkovič doběhli druzí (32,43 s) stejně jako mladší žákyně Uhrová, Šebestíková, Šebová a Průdková (34,56 s).

Vítězná družstva nyní čekají na výsledky všech krajských kol, ze kterých se osm družstev s nejvyšším bodovým součtem v každé kategorii nominuje do republikového finále, které proběhne 7. 6. 2023 ve Svitavách.

Složení družstev:

Ml. žákyně: Tereza Průdková, Lucie Šebová, Viktorie Šebestíková, Lenka Šenkýřová, Natálie Uhrová, Kateřina Kachyňová, Adéla Šimíková, Barbora Michálková, Adéla Soudková

Ml. žáci: Štěpán Frýdek, Tomáš Brhel, Antonín Baránek, Patrik Foukal, Kryštof Adámek, Martin Malinkovič, Martin Beránek, Vojtěch Vymyslický, Tomáš Dvořák, Adam Kovařík

St. žákyně: Rozálie Košťálová, Sabina Moore, Karolína Režňáková, Anna Škápíková, Monika Figurová, Nikol Slámová, Veronika Padělková, Šarlota Marešová

St. žáci: Richard Smolík, Vítek Elsner, Lukáš Drobilič, Dominik Meissner, Patrik Totka, Matěj Režňák, Jan Fábio Tamáš, Michal Šálek, David Karlín

Poděkování a gratulace patří všem zúčastněným závodníkům.