V minifotbale jsme zůstali těsně za postupem

V pátek 21. dubna 2023 jsme na stadioně TJ Lokomotiva Břeclav pořádali okresní kolo v minifotbale v kategorii IV – chlapci. Na hrací ploše se sešlo celkem pět družstev, která si to rozdala o postup do krajského finále v Blansku. Hrálo se podle pravidel malého fotbalu v počtu 5+1, jeden zápas trval 2 x 8 min a systém turnaje byl každý s každým.

Na úvod soutěže jsme celkem přesvědčivě zdolali ZŠ Břeclav, Komenského v poměru 4:0, přičemž o výsledku zápasu bylo rozhodnuto prakticky již po prvním poločase. Podobný průběh mělo i utkání s Gymnáziem Břeclav, výsledek 4:1 nás stále držel ve hře o postup do krajského kola.

Bylo jasné, že rozhodovat bude třetí duel s Lanžhotem, který doposud všechny své zápasy taktéž ovládl. Přestože soupeř se dostal v prvním poločase do jednogólového vedení, branka Michala Šálka z kraje druhé půle znamenala kýžené vyrovnání. Soupeř z Lanžhota, který skončil na prvním místě, ale později udeřil ještě jednou ze standardní situace.

Poslední hladké vítězství 3:0 nad Hustopečemi znamenalo alespoň druhou příčku z pěti týmů na okresním kole v minifotbale, za což kluci pochopitelně zaslouží pochvalu. Děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy.