Malé florbalistky statečně bojovaly v Brně

Ve čtvrtek 12. ledna 2023 se ve sportovní hale v Brně-Bohunicích konalo krajské kolo ve florbale pod názvem ČEPS Cup 2022/23, tuto soutěž pořádá samotný Český florbal. Jednalo se o kategorii 1. – 5. třída (kat. II) mezi dívkami, kam jsme postoupili z vítězného okresního kola v Mikulově.

Turnaj byl rozdělen na dvě skupiny po pěti týmech, přičemž první dvě družstva z každé skupiny postoupila do semifinále a následných bojů o medaile. Naše holky se představily ve skupině A, kde je rozhodně nečekalo nic jednoduchého.

Hned první zápas jsme prohráli proti ZŠ Horní Brno v poměru 2:9, vysokou porážku s kvalitním týmem korigovala svou brankou Hanka Veselá a Ella Padělková. I druhé utkání jsme výsledkově nezvádli – prohra 0:8 s týmem Sovičky Žarošice prakticky znamenala, že postup ze skupiny se již konat nejspíše nebude.

Pak ale holky ze Slovácké už podobné zklamání nedopustily, ve zbylých dvou zápasech navíc už nedostaly ani gól. Nejprve si poradily s týmem Drtičky z Purkyňky 3:0 (Adéla Darmovzalová, Adéla Prášková a Hanna Veselá), pak zdolaly rovněž ZŠ Těšany (1:0 – Hanna Veselá).

Konečné třetí místo ve skupině z pěti týmů je v krajském kole velice hezkým úspěchem, navíc oba týmy, se kterými jsme prohráli, se nakonec střetly ve finále.

Všem holkám děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy ve florbale!

Reprezentanti naší školy:

Adéla Natálie Prášková (2.B), Adéla Darmovzalová, Ella Padělková (obě 3.A), Nikol Polášková (4.B), Tereza Bartošíková, Hanna Veselá, Nikol Osičková, Lenka Anh Phuong Bui (všechny 5.A), Karin Izsófová (5.C)

Výsledky:

ZŠ Břeclav, Slovácká 40 – ZŠ Horní Brno 2:9

ZŠ Břeclav, Slovácká 40 – Sovičky Žarošice 0:8

ZŠ Břeclav, Slovácká 40 – Drtičky z Purkyňky 3:0

ZŠ Břeclav, Slovácká 40 – ZŠ Těšany 1:0

Góly:

Hanna Veselá (3), Ella Padělková (1), Adéla Darmovzalová (1), Adéla N. Prášková (1)

Za tým tělocvikářů Honza Hloch

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
ČÚ: 86-1846600207/0100