Republikové finále přespolního běhu

 Žďár na Sázavou 25. 10. 2022

Velmi příjemné podzimní počasí přivítalo účastníky republikového finále v přespolním běhu, které se tentokrát konalo v okolí Pilské nádrže.

Před třemi lety se probojovala na republiku starší děvčata a tento rok po vítězství v krajském finále jeli bojovat o místa nejvyšší starší kluci.

Na chlapce čekala typická trať pro přespolní běh o délce 3 000 m, která pro borce z jižní Moravy byla nečekaně kopcovitá. Další překážkou byl počet závodníků, konkrétně 91, ale hlavně kvalita závodníků, kdy mnozí z nich se specializovali na běhy na dlouhé vzdálenosti, příp. patřili k nejlepším ve svých sportech.

Naši chlapci ve složení Patrik Totka 9.A, Vítek Elsner 9.A, Michal Šálek 8.A, Richard Smolík 8.A, Lukáš Drobilič 8.A a Dominik Meissner 8.A ovšem v silné konkurenci obstáli se ctí.

Historický úspěch pro naši školu zaznamenal Patrik Totka, který se umístil na 3. místě, a tak zúročil zkušenosti z kol předešlých, kde neměl konkurenci. Tempo závodu bylo velmi ostré už od startu a někteří naši závodníci bojovali sami se sebou.  Ve výsledkové listině se nakonec seřadily následovně: Michal – 36. místo, Richard – 38. místo, Lukáš – 72. místo, Dominik – 81. místo a Vítek – 85. místo.

Družstvo naší školy celkovým součtem 149 bodů, obsadilo krásné 10. místo v celé České republice.

GRATULUJEME K VELKÉMU ÚSPĚCHU A VÝBORNÝM VÝKONŮM!

TĚLOCVIKÁŘI

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
ČÚ: 86-1846600207/0100