Jaké to je být nevidomým

Zrak nám poskytuje většinu informací okolo nás. Za pomocí zraku vnímáme barevný svět nebo se jen prostě „vidíme“. Ne všichni, ale mají tuto možnost. Jaké je to tedy být nevidomým? Tuto otázku si mohli položit žáci čtvrtých ročníků naší školy a následně si mohli vyzkoušet, co vlastně obnáší „nevidět“.

V pátek 13. 5. 2022 naše žáky tímto světem provedli lektoři z organizace SONS ČR. Přichystali si pro ně šest velmi zajímavých a poučných stanovišť, kde měli možnost se seznámit nejen s Braillovým písmem a vyzkoušet si napsat své jméno, ale také si zahrát společenské hry, změřit délku lavice, poznat barvu oblečení či nalít si vodu do hrníčku, a to vše bez zraku. Velkým zážitek pro žáky byla ukázka chůze s bílou holí a následně si tuto činnost vyzkoušet, a to chůzí ze schodů a do schodů.

Celý den proběhl ve velmi pozitivní atmosféře a věřím, že jak žáci, tak i lektoři odcházeli domů s dobrým pocitem.

Velké poděkování patří lektorům z organizace SONS ČR, kteří trpělivě a s úsměvem věnovali čas našim čtvrťákům, ale také paní Mgr. Janě Pláteníkové, která pro nás tuto akci zajistila.

Jana Frýdková, Míša Moudrá a Lenka Žilinková

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
ČÚ: 86-1846600207/0100