V McDonald’s Cupu máme zlato, stříbro a postup

Ve středu 4. května 2022 se na stadionu TJ Lokomotiva Břeclav odehrálo okresní kolo ve fotbale v soutěži pod názvem McDonald’s Cup 2021/2022, do které se po celé České republiky každoročně přihlašují desítky až stovky škol. Jedná se o největší fotbalový turnaj pro žáky a žákyně základních škol. Ve dvou věkových kategoriích nastupuje do turnaje téměř 80 tisíc chlapců a děvčat ve věku 6-11 let.

McDonald’s Cup, který je určen prvnímu stupni základních škol, přivítal na Lokomotivě celkem dvanáct týmů – šest ve starší kategorii (4. – 5. třída) a šest v mladší kategorii (1. – 3. třída). V obou kategoriích startovala i družstva naší ZŠ Břeclav Slovácká a obě byla velice úspěšná!

Náš tým z kategorie B (4. – 5. třída) ve skupině nejprve remizoval 1:1 se ZŠ Mikulov Valtická, následně ale porazil ZŠ Velké Němčice vysoko 11:1 a zajistil si tak první místo ve skupině. Semifinále proti ZŠ Hustopeče Komenského bylo poměrně vyrovnané, nakonec se ale z postupu do finále radovali naši kluci (2:0)! Ve finále jsme pak nestačili na ZŠ Jana Noháče Břeclav, po výsledku 1:2 jsme tak brali „jen“ stříbrné medaile za druhé místo.

O něco úspěšnější byl náš tým v kategorii A (1. – 3. třída). Ve skupině na úvod mladší kluci porazili ZŠ Valtice vysoko 8:1, i druhý zápas byl poměrně jednoznačný – 6:0 proti ZŠ Kobylí. Semifinále nebylo vůbec jednoduché, konečný výsledek 2:1 proti ZŠ Šitbořice nás ale poslal do finále. Tam jsme se opět setkali se ZŠ Kobylí a tentokrát to bylo daleko větší drama než ve skupině. Těsná výhra 2:1 ale znamenala náš triumf!

Tým B (4. – 5. třída) tak získal pohár a medaile za krásné 2. místo, tým A (1. – 3. třída) se kromě poháru za 1. místo a medailí může radovat také z postupu do krajského kola! To se uskuteční už příští středu 11. května 2022 v Brně.

Všem zúčastněným gratulujeme k nádherným výsledkům a děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Postupujícím ať se daří v dalších bojích na krajské úrovni!

Reprezentanti školy (4. – 5. třída): Pálka Jan (5.A), Grbavčic Vojtěch (5.C), Vít Karel (4.A), Samek Michal, Ruska Samuel (oba 4.B), Šupálek Matěj, Šupálek Jakub, Fiala Tomáš, Malega Nicolas, Hollý Ondřej, Modra Lukáš (všichni 4.C)

Reprezentanti školy (1. – 3. třída): Svoboda Jan (3.A), Straka Jakub, Grbavčic Matyáš, Tschöpa Vojtěch, Dokulil Alex (všichni 3.B), Čápek Matyáš (3.C), Vališ Denis, Lukeš Benjamin (oba 2.A), Dvořák Tomáš, Filipi Martin (oba 2.B), Šťastný Adam (2.C)

Za tým tělocvikářů Honza Hloch

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
ČÚ: 86-1846600207/0100