Informace ke 3. 1. 2022

Vážení rodiče, milí žáci, 

do roku 2022 všem přeji, ať se nám daří radovat z maličkostí a ať jsme spokojeni! Klidný a snadný rok to asi nebude, ale nemá smysl mít přehnané obavy. Nejdůležitější jsou vztahy. Pokud dobře fungují vztahy, máme se vždy na koho obrátit a problémy snáze vyřešíme.  

Zde je několik úvodních informací k organizaci příštího týdne: 

Výuka začíná i končí dle rozvrhu, otevřená je družina i školní klub. Vše je funguje standardně. Na žáky se těšíme a žádáme je o včasný příchod do školy kvůli testování. 

Testování 

 • v období od 3. ledna 2022 do 16. ledna 2022 probíhá antigenní testování dětí a žáků 2x v týdnu, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek 
 • dále pak od 17. ledna 2022 probíhá antigenní testování dětí a žáků každé pondělí 
 • nově se testují i děti a žáci, kteří mají dokončené očkování nebo jsou v ochranné lhůtě po prodělání nemoci 
  • v případě, že se dítě nebo žák testu nepodrobí, platí stejná režimová pravidla jako doposud (nošení ochranného prostředku i při výuce apod.) 
 • režim „test to stay“ – v případě, že žák má pozitivní výsledek preventivního antigenního testu, odchází ze školy a objednává se na konfirmační RT-PCR test. Spolužáci pozitivně testovaného žáka neodchází po pozitivním výsledku antigenního testu spolužáka domů, ale pokračují v prezenčním vzdělávání ve škole s tím, že se budou následující dny každý den před zahájením vyučování testovat, a to až do doby zjištění výsledku konfirmačního RT-PCR testu pozitivně testovaného spolužáka. 
 • Spolužáci pozitivně testovaného žáka dodržují při osobní přítomnosti na vzdělávání nebo při poskytování školských služeb po dobu do zjištění výsledku konfirmačního RT-PCR testu režimová opatření spočívající v 
  • používání ochranných prostředků dýchacích cest po celou dobu vzdělávání, 
  • zachování principu homogenity dané skupiny, 
  • dodržování odstupu od ostatních osob při konzumaci potravin a pokrmů včetně nápojů 1,5 metru a 
  • dalších režimových opatřeních, která se uplatňují na žáky, kteří se nepodrobili plošnému testování. 
 • Pokud je výsledek konfirmačního RT-PCR testu spolužáka pozitivní, nastupuje standardní proces, který se uplatní po každém zjištění RT-PCR pozitivity žáka školy. V případě, že je výsledek konfirmačního RT-PCR testu spolužáka negativní (a v mezidobí v dané třídě nedojde k dalšímu pozitivnímu výsledku Ag testu), třída se vrací ke standardnímu režimu výuky. 

Další informace naleznete na www.edu.cz 

S přáním všeho dobrého 

Mgr. Martin Janošek
ředitel školy 

Leták pro rodiče

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
ČÚ: 86-1846600207/0100