Pěšky do školy

 

icon attachmentJiž druhým rokem je naše škola zapojena do projektu Pěšky do školy. Tento projekt, jak už název napovídá, vychází z aktuálního, a nám všem velmi dobře známého, problému přetížené dopravy. Bojíme se posílat děti do školy pěšky, a proto je vozíme autem. Kvůli hustotě dopravy je v okolí mnoho aut, a to nás přivádí ke strachu posílat děti pěšky.  


Pojďme to změnit!  

Pošleme děti pěšky. V okolí školy se sníží doprava a ubyde potenciálně nebezpečných situací. Budeme mít větší jistotu, že dětem po cestě nehrozí nebezpečí a s klidnějším svědomím je pustíme samotné.  

Nemusíme jít pěšky celou cestu. Stačí zaparkovat kus od školy a zbytek dojít. Můžeme jet na kole, koloběžce, využít hromadnou dopravu, nebo se domluvit se sousedem a svést se společně.  

Akce se koná v týdnu od 16.-22.9. Berme tento týden jako začátek velké změny. Choďme pěšky – nejen do školy. Nehledejme výmluvy, hledejme důvody. Ocení to nejen naše děti a naše město, ale především i my samotní.  

Pojďte s námi pěšky i Vy! 

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
ČÚ: 86-1846600207/0100