Aktuální informace a opatření

Vážení rodiče, milí žáci,

máme za sebou první týden školy. Ze vzájemného setkání bylo nadšeno mnoho učitelů a dokonce i mnoho žáků. Rádi bychom, aby to tak zůstalo. Koronavirová situace se bude postupně zhoršovat a my musíme udělat maximum pro to, aby zůstala škola otevřena. Na distanční výuku jsme připraveni, ale osobní kontakt je nenahraditelný. Věřím, že cíl máme společný. Žádám tedy všechny o spolupráci a uvědomění si osobní zodpovědnosti za vývoj situace na naší škole.

Ruce

Minulý týden jsme důslednou kontrolou dosáhli toho, že si žáci myjí či dezinfikují ruce pravidelně po příchodu do školy, před svačinou a před vstupem do jídelny. Je třeba, aby měli správné mytí rukou zautomatizováno. Pouhé opláchnutí nestačí.

Rozestupy

Výuka je zorganizována tak, aby nedocházelo k častému setkávání či promíchávání tříd. Vzhledem k možnostem školy však není reálné, aby bylo opatření stoprocentně funkční. Proto je potřeba, aby se každý žák choval zodpovědně a nebyl v dlouhodobém úzkém kontaktu (> 15 minut trvající a na vzdálenost do 2 m) s jinými žáky. V rámci výuky učitelé omezí kontaktní aktivity na nezbytně nutnou dobu.   

Roušky

Dle pokynů MŠMT aktuálně nemám pravomoc nařídit žákům nošení roušek. Dle Metodického návodu pro nařizování karantény ve školách je však nošení roušek jedním ze zásadních faktorů, které budou mít vliv na rozhodnutí KHS (krajské hygienické stanice) o nařízení karantény pro žáky nebo celé třídy. V případě, že bude nakaženo více jak 30% žáků a pedagogických pracovníků, je možné zavřít celou školu.

Doporučuji, aby žáci začali nosit roušky ve společných prostorách. Roušku si nasadí před vstupem do školy a sundají až ve třídě. Dále ji budou mít při přesunech po budově o přestávkách a při cestě na oběd.

Izolace

V případě, že se u žáka objeví příznaky infekčního onemocnění, bude odveden do izolační místnosti, kde pod dohledem počká na příchod rodičů. V souvislosti s tím žádám všechny rodiče, aby neposílali do školy děti, které jeví známky onemocnění.

Vstup rodičů do školy

Vstup rodičů do budovy je povolen pouze v nezbytných případech a s rouškou. Pro rodiče žáků 1. tříd platí výjimka do 11. 9.

V případě, že máte u svého dítěte podezření na onemocnění covid-19, neprodleně informujte třídního učitele.

Závěrem bych rád všem poděkoval za snahu a porozumění. Nadcházející období nebude snadné a je třeba myslet na ostatní. Snižovat riziko nákazy je nutné nejen kvůli žákům samotným, ale také kvůli ostatním rodinným příslušníkům. Chránit učitele je zcela zásadní. Škola nemá záložní personální kapacity.

Děkuji.

S pozdravem

Mgr. Martin Janošek
ředitel školy

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
ČÚ: 86-1846600207/0100