Informace k zadávání úkolů

Vážení rodiče,

řada z vás nám poskytla v posledních dnech zpětnou vazbu k problematice zadávání úkolů v rámci distančního vzdělávání. V naprosté většině se jednalo o pozitivní ohlasy, nicméně některé byly i značně negativní. Proto vás chci informovat o systému, který je na naší škole aktuálně nastaven.

 1. Učitelé zadávají práci dle rozvrhu, tedy převážně v dopoledních hodinách.

 2. Úkoly jsou zadávány pouze přes Edupage, přes oddělení Úkoly/písemky. Není dovoleno zadávat úkoly do zpráv, přes mail, či jiné aplikace. Vše je tak přehledné.

 3. Úkoly jsou zadávány tak, aby jim žák byl schopen porozumět a zvládnout je převážně samostatně. Také by měl být žák schopen je vypracovat v rozumném čase. Není naším cílem žáky přetěžovat.

 4. Zadávání práce a úkolů v předmětech TV, HV, VV, PV, INF je zakázáno. Učitel může zadat žákům pouze „námět na dobrovolnou činnost“.

 5. Učitelé jsou k dispozici každý pracovní den od 8:00 do 10:00 ke konzultacím online. Ke konzultacím je možné využít především Edupage. Po předchozí domluvě s učitelem lze využít další možnosti – WhatsApp, Office365 Teams, Skype a jiné. Není však naším záměrem, aby byl jeden žák nucen komunikovat přes více než 2 komunikační kanály.

 6. Učitelé mohou vytvářet pro žáky testy či využívat jiné nástroje k ověření znalosti učiva a k procvičování.

 7. Preferujeme FORMATIVNÍ hodnocení. Známkování je zakázáno!
  Každý učitel bude v rámci svého předmětu či třídy posílat souhrnnou zpětnou vazbu žákům o tom, co žák udělal nebo neudělal, jak se mu to povedlo nebo nepovedlo a proč, co je třeba zlepšit, co se daří atd. Využívat k tomu budeme pouze Edupage, sekci Poznámky a symbol ZELENÉ HVĚZDY.edupage zelena hvezda

 8. Zadávání úkolů, pro jejichž vypracování je nutný tisk, je zakázáno.

 9. Psaní poznámek (zamračený symbol, červená obálka atd.) je zakázáno.

Dále bych vás chtěl upozornit na to, že je v našem společném zájmu, abychom udrželi žáky při pravidelné činnosti, vedli je k samostatnosti a podporovali při sebevzdělávání. Rozumím ale tomu, že domácí úkoly teď pro vás nejsou prioritou. A je to tak správně! Omlouvám se těm, kterým přehnané požadavky některých učitelů způsobily obtíže či stres. Situace je pro nás také nová a věřte, že vše děláme s dobrým úmyslem.

S přáním pevného zdraví i nervů,

Mgr. Martin Janošek
ředitel školy

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
ČÚ: 86-1846600207/0100