Šk. psycholog - konzultační hodiny a info

Konzultační hodiny po dobu trvání karantény

Mgr. Lázoková, telefon 774 088 011

Konzultace mohou probíhat telefonicky, s rodiči i dětmi, a to každý všední den mezi 10. a 16. hodinou. Konzultace s dětmi se může týkat aktuální situace i problémů z dřívějška - komunikace s rodiči, vztahy se sourozenci, učení, karanténa, strach, nepříjemné stavy, co dělat přes den atd. Rodiče mohu podpořit v čem budou potřebovat.

Mimo tyto termíny fungují:

  • Krizová linka bezpečí 116 111
  • Rodičovská linka 606 021 021
  • www.delamcomuzu.cz (databáze psychologů, kteří nabízejí krizovou intervenci a telefonické či online konzultace).

V případě, že budou linky přetížené, nebudete se mít komu ozvat a bude to akutní, nebojte se zaslat mi i mimo konzultační hodiny sms - pokud budu moci, neodmítnu Vás.

Mgr. Anna Fiľová, telefon 774 349 793

Nabízím telefonické nebo skype konzultace ve všední dny od 9:00 do 13:00. Volat můžete i bez předchozí domluvy. Na skype hovoru se domluvíme předem, napište třeba sms.

Podpůrné konzultace pro rodiče ohledně všeho, co momentálně řešíte. Pokračování kontaktu se žáky, se kterými jsme spolupracovali ve škole. Sdílení, tipy a nápady k dennímu režimu, podpora v současné situaci a karanténě s ohledem na potřeby dětí i pracujících rodičů. Můžete se jen tak vypovídat nebo mě oslovit s konkrétnější zakázkou toho, s čím chcete pomoct.

Pohádka pro děti

V současné době řada dětí (i dospělých) zažívá v situaci ohledně koronaviru pochopitelně pocity stresu a nejistoty, protože nikdo s těmito opatřeními nemáme zkušenost, situace se mění každý den, a navíc se nám všem změnil navyklý způsob života. Zejména děti potřebují zachovat běžný denní režim, který jim poskytuje pocit bezpečí, protože zajišťuje předvídatelnost života. Pohádky a příběhy mohou dětem pomoci se s těžkými situacemi vyrovnat, lépe je pochopit, vnést do reality života i humor. Proto spojily svoje síly Mgr. Klára Veselská a Mgr. Alice Čop a společně napsaly interaktivní příběh „O zlém draku Koroňákovi a jak ho všichni společně porazili“. Všechny děti se můžou zapojit do boje se zlým drakem. Jak? To se dozvíte na konci příběhu!

Mgr. Klára Veselská je dětský klinický psycholog a psychoterapeut, Mgr. Alice Čop je divadelnice, která se už 20 let věnuje autorské tvorbě pro děti.


Jak mluvit s dětmi o koronaviru? Nabízíme řešení (mvcr.cz)

 

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 515 518 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
ČÚ: 86-1846600207/0100