• Info

Školní parlament na ZŠ Slovácká

Na naší škole už několik let působí školní parlament. Každým rokem se do něj volí zástupci tříd druhého stupně a pátých tříd prvního stupně. Koordinátorkou parlamentu je školní psycholožka Anna Fiľová.

Zasedání parlamentu probíhá téměř každý týden. Žáci chodí na zasedání s vlastními náměty ke zlepšení v školním prostředí nebo s podněty od žáků ve svých třídách. Společně se domlouvají, na kterých projektech budou pracovat. Ve svém programu se věnují různým školním akcím, hygienické vybavenosti školy, negativní i pozitivní zpětné vazbě učitelům, možnostem trávení času ve škole. Spolu s jinými organizacemi ve škole zpřístupňujeme charitativní sbírky.

Členové parlamentu si rozdělují a plní své úkoly a o aktivitách informují žáky svých tříd. Zástupci školního parlamentu mohou své návrhy a připomínky po prodiskutování na setkání parlamentu předat vedení školy.

Občas si uděláme pracovní výlet i mimo prostory školy, například do cukrárny Delikana. Členové parlamentu si tak spolu s rozhodováním o projektech vychutnávají společný čas i zákusky.

Na schůzkách hodně diskutujeme, čímž se učíme konstruktivně komunikovat ve vlastní režii, bez učitelské autority. Máme zvolenou vnitřní strukturu parlamentu a určeného předsedu, místopředsedkyni, mluvčí, nástěnkáře, výtvarníky a fotografku. Role si dle potřeby flexibilně měníme.

Pokud máte náměty nebo nabídku ke spolupráci se školním parlamentem, směřujte je prosím na koordinátorku školního paramentu.

Mgr. Anna Fiľová
Koordinátorka školního parlamentu, školní psycholožka

 

Adresa školy

Základní škola Břeclav, Slovácká 40
příspěvková organizace
Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

Mgr. Martin Janošek
Telefon: +420 519 361 282
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

IČ: 60680709
IZO: 102255113
ČÚ: 86-1846600207/0100