• Webové stránky jsou ve výstavbě. Omluvte prosím případné drobné nedostatky. Děkujeme.

 • ARCHIV akcí, soutěží a fotogalerií předešlých ročníků najdete na adrese slovacka.cz/archiv

Krajské kolo

Krajské finále ve šplhu 2. stupně

Ve čtvrtek 30. 11. 2017 se v Brně konalo krajské finále ve šplhu, na kterém naše družstva nemohla chybět. Chtěli jsme zopakovat výborné výkony z okresního kola a ukázat ostatním družstvům, že šplháme velmi rychle, což se nám z velké části podařilo a závod byl pro nás opravdu úspěšný! :-)

Soutěž družstev

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ - I díky tahounovi týmu, Emě Helešicové (7. A), se holkám podařilo zvítězit s náskokem 1s před ZŠ Novolíšeňskou. K vítěznému družstvu dále patří Barča Němcová (7. A) a Magdalena Menšíková (7. A).

MLADŠÍ ŽÁCI - Perfektní výkony ve druhých pokusech zajistily mladším chlapcům vítezství s náskokem téměř 1s opět před ZŠ Novolíšeňskou. Kluci udrželi nervy na uzdě po slabším prvním kole, což byl základ k úspěchu. Družstvo tvořili Dan Fabikovič (8. A), David Vu (7. C) a Richard Struška (8. A).

STARŠÍ ŽÁKYNĚ - Holkám se také nepovedlo první kolo, ale na rozdíl od mladších chlapců se ve druhých pokusech příliš nezlepšily a obsadily 5. místo jen o necelou půl sekundu od bronzu. V družstvu byly Magdaléna Bukovská (9. A), Darina Tesařová (8. A) a Klára Bartošová (7. B).

STARŠÍ ŽÁCI - Velmi vyrovnaná soutěž přinesla jak zápletku, tak prvotřídní výkony. Naši chlapci byli soustředění, rychlí, přesní a za skvělé časy si vyšplhali 3. místo, přičemž je od zlata dělilo pouhých 13 setin sekundy. Závodníci: Jarek Raclavský (9. B), Vít Hlavenka (8. A) a Tadeáš Mank (9. A).

Soutěž jednotlivců

ZLATO: Ema Helešicová

STŘÍBRO: Dan Fabikovič, Jarek Raclavský

BRONZ: Richard Struška

{cwattachments}

Krajské finále přespolního běhu 2. stupně

V Hodoníně se dne 6. 10. 2017 konalo krajské kolo v přespolním běhu. Naši školu zde reprezentovala družstva mladších žákyň, mladších žáků a starších žáků.

Příjemné běžecké počasí a malebná trať v místním lesoparku udělaly z běhu opravdový zážitek, který si užilo celkem 142 závodníků zúčastněných základních škol.

Mladší žákyně

Nejlépe se vedlo mladším dívkám (délka tratě 1,5km), které skončily na 2. místě těsně za vítězným družstvem ZŠ Letovice. Ani umístění našich 4 bodujících závodnic v první „desítce“ nestačilo na zlaté umístění, které by zaručovalo postup na republikové finále. Těsně pod stupni vítězů skončila na 4. místě Arleta Sadílková (6. A).

Mladší žáci

Naši mladší kluci se holkami nenechali zahanbit a bojovali na trati dlouhé 2km do posledních metrů! Po sečtení výsledků jsme byli opět velmi spokojeni, protože chlapci vybojovali krásné 2. místo za vítěznou ZŠ Blansko, Erbenova. Nejlépe si vedl bronzový Filip Jandásek (7. A).

Starší žáci

3km krásné přírody čekalo na starší chlapce, kteří se „prali“ jak s kvalitní konkurencí, tak sami se sebou. Nejrychlejší byl Michal Zrůna (8. A), který obsadil 11. místo. Družstvo skončilo na 7. místě těsně za domácí ZŠ. Vítězství si odvezla ZŠ Znojmo, Mládeže 3.

Všem závodníkům DĚKUJEME a GRATULUJEME k úspěchům!

Tělocvikáři

Atletický čtyřboj – okresní a krajské finále

úterý 26. 9. 2017 se družstva starších dívek a chlapců zúčastnila okresního a zároveň krajského kola v soutěži Atletický čtyřboj. Byl to poprvé, kdy se tato soutěž konala v podzimním termínu, stejný závod žáci absolvovali již v červnu. Do soutěže bylo přihlášeno 7 týmů dívek a stejný počet týmů chlapců.

Vzhledem k tomu, že nebylo příliš mnoho času po prázdninách disciplíny trénovat , nebyly výkony tak přesvědčivé, jak bychom si možná přáli.

V závodě dívek se bojovalo až do poslední disciplíny, kterou byl vytrvalecký závod na 800 m. Bohužel dívky z jiných týmů byly rychlejší a družstvo ze ZŠ Tišnov naše družstvo posunulo o pouhých 13 bodů na 3. místo. Nejvíce bodující závodnicí v týmu Slovácké byla Magdaléna Bukovská se 1702 body, která o pouhý jeden bod předstihla druhou nejlepší Moniku Matulovou.

Kvalitní výkony předvedly holky v hodu míčkem, kde se umístila Natálie Dvořáková na 1. místě hodem 52,91 m. Monika Matulová zabodovala v běhu na 60 m, kde obsadila časem 8,84 druhou pozici. Ve skoku vysokém znamenal její výkon 1,38 m třetí místo.

Madgaléna Bukovská vrhla kouli do vzdálenosti 8,31 m, předstihly ji pouze dvě závodnice.

Děvčata se se závodem prala statečně, také jejich umístění na 3. místě je v rámci kraje velmi hezké.

Chlapci se bojovnými výkony propracovali na 1. místo do chvíle, než rozhodl definitivně o umístění našlapaný závod na 1000 m. Bohužel ani výborné umístění na 2. a 3. místě Tomáše Oberndorfera a Michala Zrůny nestačilo k výslednému získání trofeje.

Družstvo chlapců tak nakonec obsadilo místo těsně pod stupni vítězů.

Výkony jednotlivých závodníků ovšem byly výborné. Nejvíce bodujícím naším závodníkem byl Tomáš Oberndorfer s 2013 body. Kromě již zmiňovaného umístění v závodě na 1 km získal také 2. místo v běhu na 60 m a 3. místo ve skoku dalekém, výkonem 5,18 m.

Dalším nejvíce bodujícím byl Víťa Hlavenka. K 1848 bodům si pomohl 1. místem v běhu na 60 m časem 7,73 s, 2. místem ve skoku vysokém se 160 cm a 2. místem v hodu míčkem, 65,55m. Ve skoku vysokém bodoval i Richard Stružka, který si výkonem 156 cm zajistil 1.místo.

Děkujeme všem závodníkům za snahu a vzornou reprezentaci školy.

Tělocvikáři

Adresa školy

 • Základní škola Břeclav, Slovácká 40, příspěvková organizace
 • Slovácká 2853/40, 690 02 Břeclav 

Ředitel školy

 • Mgr. Iva Jobánková
 • tel.: +420 519 361 282
 • e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kancelář, spojovatelka

 • Tel: +420 519 370 876
 • E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační údaje

 • IČ: 60680709, DIČ: CZ60680709 
 • IZO: 102255113
  RED_IZO: 600112276 
 • č.ú.: 86-1846600207/0100